| flavius01 a întrebat:

Daca joc baschet pot sa mai cresc in inaltime? Faza este ca m-a chemat prof. de sport sa joc in echipa de basket a scolii, dar mi-e teama ca voi mai creste si mai mult in inaltime, avand in vedere ca la 16 ani am 2.17 si ajung sa dau la cosul de basket doar intizand mana laughing si nu vreau sa ma mai inalt big grin oare daca joc basket o sa mai cresc cu mult?

6 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

2.17? la 16 ani? cam greu de crezut nu crezi?

| ERMO a răspuns:

Lol ai 2.17.Doamne in locul tau m-as apuca de basket de performanta ai sanse foarte mari, la inaltimea ta ai fi ales la orice lot.Stai linistit de crescut nu vei mai creste decat daca ai probleme cu glanda hipofiza.Dar oricum in locul tau as juca basket fara doar si poate ai avea mari sanse sa devii un jucator profesionist.
Nu lua in considerare toate replicile infantile pe care le auzi si eu am 1.96 si adesea ori sunt dau de astfel de replici dar nu imi pasa "continui sa merg"Ti-am spus dupa parerea mea ai avea sanse foarte mari de a juca in cel mai scurt timp basket de performanta mai ales ca tara asta duce lipsa de oamnei asa inalti.Crede-ma la basket odata cu inaltimea vine si talentul, iti repet chestiile astea pentru ca sunt chiar frapat, impresionat.
SUCCES!

| pcris a răspuns:

Stai linistit! Parerea mea este ca cresterea in inaltime este un dat biologic, genetic, sa zic asa! Fiul meu la 16 ani are si el 1, 96 inaltime dar este cam comod... Fa un sport. Baschet sau alt sport care ti-ar face cu ochiul chiar si doar de placere nu poate decat sa iti ajute!

| Popcorncubranza a răspuns:

Frate esti cat o girafa laughing fara suparare, e un compliment chiarthinking Eu zic sa te duci, prea mult nu mai poti creste big grin Acesta este destinul tau hypnotized

| ghitza a răspuns:

Vei creste. Acum cat, depinde de fiecare in parte. Un coleg de-al meu joaca basket si in 2 ani a crescut vreo 2/3 centimetri nu sunt sigur. Are 1.90 si ceva. La inaltimea asta nu cred ca vei mai creste tare mult.

| zuzka a răspuns:

Da eu cred ca vei mai creste dupa parerea mea,saddeoarece te dezvolti prin aruncarea la cosi si te vei inalta mult mai mult. fundita.:X