| LostHeart a întrebat:

Ce sport as putea face ca sa devin mai inalta si sa ma mentin? sau ceva care sa ajute si la solduri. sala ajuta? vreau sa nu fac celulita, sa lucrez muschii. help va roog

5 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Unele fete nu fac nimic altceva decat sa danseze cat au ele chef in fiecare dimineata. cea mai inteligenta varianta insa va trebui sa-ti faci un playlist cu muzica adecvata.
celulita tine de feminitate. corpul tau nu tine cont de stiu eu ce revista sau vreo vedeta. nu te grabi sa te superi pe mine. nu inca :) corpul tau stie una si buna. reproducere. este greu sa-ti spun daca esti predispusa spre a face celulita fara sa te vad dezbracata dar nici nu trebuie. cum e mama ta? asa vei tinde sa fii si tu. am spus "vei tinde". sala ajuta dar nu este suficienta. cele mai sigure metode sunt cele care tin de cardio: gimnastica aerobica, dar alergare in principal. vezi tu, orce sport ai face va trebui sa alergi. nu mult, macar 15-20 minute fiecare a doua zi. dar si de doua ori pe saptamana este bine daca nu esti predispusa.
important este sa faci miscare in fiecare zi. macar o plimbare vioaie seara cand nu faci sport.
sporturile care te lungesc sunt in general volei, handbal, inot, basket. voleiul este regele. insa fa de performanta. o alta alternativa este la endocrinolog. insa ai mare grija ce iei. mai bine volei zic eu.
putina gimnastica dimineata nu strica, vezi pe you tube.

https://www.youtube.com/watch?v=ZL_x6Q0S4ew

https://www.youtube.com/......tps?/watch

| s3bycu a răspuns:

Sunt multe sporturi care te-ar putea in acest sens. Alergarea, mersul cu bicicleta, fitnessul sunt cateva sporturi de luat in seama. Poti afla mai multe pe blogul meu aici: cirdeiusebastian.wordpress.com

| glittereatsme a răspuns:

Alergatul este cel mai eficient, aerobicul, baschetul, orice fel de miscare in general care nu implica activitati de tip culturism. Ca o alternativa mai distractiva poti alege dansul sau kangoo jumps. Spor

| Abcdefghijklmnopqrstuvwww a răspuns:

Poti sa faci Volei sau Handball sau Basket ( daca gasesti echipe )

| AntiDottx a răspuns:

Heii!
Păi incercă hambalul sau baschetul dacă vrei să fi mai înaltă, dar dacă vrei doar să te menții incercă să nu mănânci foarte multă pâine și sa faci sport cel puțin o oră pe zi :*!
Sper că te-am ajutat!
Mult succes :*!