| madykickboxing a întrebat:

Ce sport sa aleg dintre aikido si ju-jitsu? Care este mai bun?

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

In primul rind trebuie sa fii dedicat artelor martiale si ca sport si ca optiune filosofica, adeca filosofiei Zen.Cind intrebi de stiluri deja arati ca esti departe.

| dub07 a răspuns:

Si eu am avut de ales intre cele doua si m-am dus pe ju-jitsu deoarece aikido se desprinde din ju-jistu deci cum s-ar zice ju-jitsu este tatal aikidoului. dupa ce stii foarte bine ju-jitsu poti trece la aikido ( asta mi-a zis senseiul din japonia)

| madykickboxing explică (pentru dub07):

Mersi. dar pana la urma am mers pe full-contact!

| madykickboxing explică (pentru dub07):

Aikido am facut si nu stiam daca sa mai continui.