| Erick1 a întrebat:

Ce sporturi ati recomanda pentru baietii mari? Sunt in clasa a 12-a acum si as vrea sa ma apuc de un sport, ma gandeam la un sport de contact mai degraba, dat fiind faptul ca sunt un tip masiv. Fac sala de vreo 3 ani, stau chiar bine la capitolul forta, dar nu prea ma descurc cu slabitul si chestiile astea, asa ca prefer sa ma axez mai mult pe un sport de forta, unde fizicul ma ajuta. Eu am vreo 1, 95 inaltime si pe la 140 kg. Ce mi-ati recomanda?

15 răspunsuri:
| pagliaci a răspuns:

Handball.

| pagliaci a răspuns:

Rugby.

| HadesSs a răspuns:

Inotul happy sau pur si simplu de sala

| RAY a răspuns:

Mai slabeste, vezi de box sau karate sau rugby ce iti place tie, dar repet esti cam grasut

| MJo a răspuns:

Pentru gabaritul tău, ar fi bun un sport de contact. Dar mai întâi axează'te pe o condiție fizică mai bună, bazată pe exercițiu și alimentație.

| Cosmin86 a răspuns:

Kickboxing, clar.

| KillerMDFK a răspuns:

140kg cam mult... Poti incerca basketul vei avea avantaj la 1.95 ai faptul ca ai forta.

| Erick1 explică (pentru RAY):

Am incercat, dar nu prea e pe stilul meu, incerc mai degraba sa am o alimentatie sanatoasa si sa ma axez pe forta.

| Erick1 explică (pentru MJo):

Asta fac, ma ocup de alimentatie sa fie ok si merg la sala zilnic aproape. Inainte sa merg aveam vreo 110, dar de cand fac sala si bag si proteine, am crescut in loc sa slabesc, asa ca prefer sa ma axez pe forta, ca un corp sculptat clar nu voi avea laughing

| Erick1 explică (pentru KillerMDFK):

As prefera un sport ce se axeaza pe forta, nu pe viteza.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Erick1):

Ce proteine bagi? Sa nu fie gainer, ca multi zic proteine la gainere.

| Erick1 explică (pentru Cosmin86):

Am luat si gainer, dar acum e proteina, whey happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Erick1):

Ok, poti sa bagi un fat burner, daca vrei sa te fibrezi putin. Eu am folosit hydroxicut. Il folosesti in paralel cu proteina.

Si ca sport: clar kickboxing.

| alexcelmic a răspuns:

Clar un sport de contact.

| KillerMDFK a răspuns:

Ce zici, am gasit asta deci?
https://www.tpu.ro/......me-dar-am/