| GulDan a întrebat:

Ce stil de lupta imi recomandati a fi util in ziua de azi pe strada,la scoala, etc.sa te ajute contra oameni de toate varstele...

11 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Orice stil este util atata timp cat il stapanesti foarte bine.

Pe strada ai nevoie de un stil care sa acopere toate aspectele unei lupte de strada. Lovituri, prize, arme etc.
Dintre stilulire cele mai potrivite

Pe locul 1 as pune Krav-Maga singura problema este ca eu nu stiu sa existe in Romania un instructor cu adevarat maestru in krav-Maga.

Pe celelalte locuri ar fi Wing-Chun, Ju-Jitsu, MMA (desi nu este un stil in sine este o combinatie buna), Jeet-Kune-Do.

| cristi1505 a răspuns:

MMA,kickboxing sau muay thai.
Dar, MMA=lupta de strada

| UtilizatorulN a răspuns:

Stilul "mintii". "Violenta e arma celui slab"

| soaitamarius a răspuns:

Muay-thay

| StefanCristi55 a răspuns:

Lupte de strada, Kick-boxing, Muay thai si Judo. big grin

| ImLost a răspuns:

Eu practic Judo este folositor ca stil de atac dar eu iti recomand box, arte martiale ceva de genul care te ajuta sa fii si rezistent la loviturile primite

| diskolight a răspuns:

Ti-as recomanda sa te duci la kick boxing. Acolo vei face forta, vei da multe lovituri cu pumnul si cu piciorul, metode de aparare. Ar fi ideal.
Nu te lua dupa ce zice Andrei.Boriceanu.1997. Sunt multi fraieri care se iau de tine si merita batuti.

| GulDan explică (pentru diskolight):

Da si eu ma gandeam ca ar fi bun dar mi-a bagat cineva in cap ca, cica peste ceva timp antrenoru te pune cu cineva in ring sau chiar cu el si iti da la fata sa-ti sparga nasurolling on the floor asa mi-a zis unu nu stiu daca a mintit sau nu.

| Andrei_Boriceanu_1997 a răspuns:

Stai in banca ta si nu te pune cu toti prosti care vor sa te bati cu ei

| GulDan explică (pentru Andrei_Boriceanu_1997):

De ce frate e foarte important daca se ia cineva de tine si mai ales ca la viata mea am avut deaface cu multi prosti care meritau bataie dar nu m-am batut cu ei...