| Petru_Vlad_2001 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa ajung un fotbalist? Sa ajung mare.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a ajunge un fotbalist mare trebuie sa ai calitati tehnice (talent la fotbal) si sa fii dispus la efort mare.

| Clubăreală a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ioane, de ar fi asa, toti prostii ar fi mari fotbaliatori.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Clubăreală):

Nu neaparat, au fost destui fotbalisti buni, desi nu cu mare inteligenta.

| Clubăreală a răspuns (pentru Ioandelasal):

Probabil ca aia de care zici tu nu-s fotbalisti mari, sunt parasute de liga 1, un fotbalist mare : Chivu. poftim. Compara-i pe aia cu Chivu si zi-mi dupa.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Clubăreală):

N-am spus fotbalisti mari ci fotbalisti buni. Fotbalisti mari sunt putini, fotbalisti buni sunt destui.

| AFR81 a răspuns:

Prima conditie e sa te inscrii la un club de fotbal. Nu e de ajuns sa ai talent si sa fii dispus la efort. Putini fotbalisti au fost remarcati de antrenori si luati de pe maidan direct la echipe (Emanuel Culio, fost jucator la CFR si Galatasaray a avut un asemenea noroc). Nu vine moara la sac, ci sacul la moara. Du-te clubul de fotbal din orasul tau, antreneaza-te, munceste, iar daca esti talentat, cu putin noroc, vei ajunge sus.

| RAY a răspuns:

Parerea mea asta e genetic, asa te nasti

| Drimmero a răspuns:

Adevaratii fotbalisti se nasc, nu devin! Trebuie sa depui foarte multa munca, iar talentul sa se pupe cu munca, atunci poti spune ca esti fotbalist, dar ca sa devii mare, trebuie sa joci la o echipa de top, sa fii cunoscut! Nu e pentru oricine acest sport!

| Clubăreală a răspuns:

Prietene, ca sa ajungi mare fotbalist, trebuie sa muncesti, zi de zi, sa tragi de tine, sa fii deosebit. Dar, parerea mea, sa fii inteligent este o mare calitate, sa gandesti rapid, sa judeci si in acelasi timp sa risti, asa devii un mare fotbalist. Succesul este 99% munca si 1% talent. ( in unele cazuri, exceptie Messi ) laughing

| keepcalm99 a răspuns:

Primul pas este sa fii in cadrul unui club/academie de fotbal. Pe urma multa munca si dorinta de a face performanta! Good luck!