| NadarraXD a întrebat:

Ce trebuie sa stiu neaparat daca fac sala?

14 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Vezi să faci încălzirea înainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu fa incalzirea inainte sa faci exercitii. Dar fa incalzirea corecta, adica daca faci picioare in ziua aia incalzeste mai bine picioarele.

| DovleacTurbat a răspuns:

3 capitole mari si tari: ALIMENTATIE, ANTRENAMENT, ODIHNA. Fiecare din astea 3 se subdivid in cateva mii de subcapitole happy, care te vor învăța sa-ti alcatuiesti un program alimentar specific scopului tau, vei învățată ce inseamna un program de antrenament perfect pentru tine însuți (aici vei avea nevoie de timp ai răbdare pentru a "explora" fiecare exercitiu in parte ca sa vezi ce-ti "prieste" si ce nu, sa vezi ce forme de antrenament ii "prieste" organismului tau, gen: 1 grupa odata pe saptamana, sau fiecare grupa de 2 ori pe saptamana; sau un antrenament de masa, altul de forta s-a.m.d. Poti incepe citind pe google, e un sport extrem de complex, asta in cazul in care chiar vrei ceva schimbari radicale.

| Hexiled a răspuns:

La mine cel putin, in locul unde fac eu, este o persoana care te ajut, ii zic ce vreau sa lucrez si imi arata exercitiile pe care trebuie sa le fac. Ai grija cu ridicatul halterei si mereu sa ai spatele drept, bea multa apa.

| NadarraXD explică (pentru Hexiled):

Am citit ca si forma corpului conteaza. Gen alea "mar" si "para", e adevarat? laughing Si la mine nu stiu daca e o astfel de persoana, dar... sper. Multumesc de ultimele 2 sfaturi!

| Hexiled a răspuns (pentru NadarraXD):

Poti intreba acolo sau pe cineva care se duce la sala unde vrei tu sa te duci, mai ales daca esti o fire sociabila o sa ti fie usor

| Dan193 a răspuns:

Mai putina vorba si mai mult antrenament. Mereu se gaseste cineva care sa te i-a de vorba. Ce mai faci bla bla ce faci diseara... Straduite sa faci in jur doar de un minut pauza intre exercitii.

| Iosuat a răspuns:

Nadaraaaa cu formele tale...

| NadarraXD explică (pentru Iosuat):

Nu priceplaughing

| Iosuat a răspuns (pentru NadarraXD):

Nu mai înțeleg nimic... Ți am scris carnatul ala de mesaj, mi.a dat eroare, și de atunci îmi apare ca ți. Am scris doar atât :, Nadaraaa cu formele tale... '',

| NadarraXD explică (pentru Iosuat):

laughing) Aaa. Mpai, am Facebook. Daca vrei, putem discuta acolo mai pe larg

| Iosuat a răspuns (pentru NadarraXD):

Pai dacă vrei happy cu cea mai mare placere... Scrie-mi

| vararualin a răspuns:

Sa respiri corect, e cel mai important lucru. si sa faci corect
exercitile. daca esti incepator nu lucra cu greutati mari. acum depinde si de tine. vrei sa pui in greutate sau sa fii definit?

| NadarraXD explică (pentru vararualin):

(Sunt fata) Nu am inteles prea bine ce vrei sa spui prin "vrei sa pui IN GREUTATE sau sa fii DEFINIT(a)" :/