| Fsdalajdljaljdvndnlgd a întrebat:

Ce ziceti? Este bine sa pun Spatele si Pieptul in aceiasi zi de antrenament?

Răspuns Câştigător
| Gravity a răspuns:

Nu. Lucrează.le pe rând. Combinatia ar fi piept+ biceps intr-o zi, iar spate si triceps in altă zi. Așa e recomandat. Si ai grijă la alimentatie cand faci sală. Multi neglijează asta si ajung la rezultate nemultumitoare.

5 răspunsuri:
| Yon1470 a răspuns:

Poti sa faci si spate si piept si picioare si ce doresti!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yon1470):

Sigur ca poti daca vrei sa ramai firav.

| Yon1470 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu stiam ca daca mergi la sala si faci spate si piept sau picioare ramai firav! Sunt oameni care fac mai multe grupe de muschi la sala si arata destul de bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yon1470):

Daca faci in aceeasi zi, da...

Nu te compara cu profesionistii, ei pot lucra 2 grupe MARI in aceeasi zi... pentru ca ei baga kg de carne pe zi ( Arnold manca 3-4 kg de carne pe zi + suplimente + injectii de steroizi ).

Nu poti sa te antrenezi ca un profesionist, in conditiile in care tu abia bagi 2-3 piepti de pui pe zi...

| Yon1470 a răspuns (pentru Cosmin86):

Asta i-am spus si eu, ca poate face si treaba asta fara nicio problema.In plus, sunt si alte discipline, cum ar fi polo spre exemplu, iar la acest sport lucrezi toate grupele de muschi si te dezvolti super frumos.