| Culturism69 a întrebat:

Ceva idei pentru masa de seara?
In culturism nu balet.
Beau cam 500-600 ml lapte pentru ca are absortie lenta.
Altceva cu proteine ce as putea consuma seara?

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Daca bei lapte, e de ajuns, chiar si ala din comert; tot ai 20-25g de proteina la 500-600 ml. Si ai si ceva carbo. Ar fi ok ala degresat.
Semintele, alunele, nucile ar mai constitui o gustare de seara.

11 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Piept de pui fiert.

| Culturism69 explică (pentru DarkOrbitMoon):

Inainte de culcare straight face
Ila il mananc la cina.

| greyhound a răspuns:

O conserva de ton

| Culturism69 explică (pentru greyhound):

Mananc cam 1 conserva de Herring in sos de rosii.
Din cate am citit pe ea, 13 grame proteine la 100 g produs. conserva are 200g deci ajunge undeva la 26 grame proteine.
Dar aia e cam a 6-a masa si ultima din zi pe la 10 noaptea.
Eu ma refer la ceva inainte de culcare cu laptele sau separat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Culturism69):

Cam putin 13 din 100 happy

| Culturism69 explică (pentru greyhound):

Pai maicamea cumpara Lapte de vaca semidegresat ca ei ii trebuie sa aiba putina grasime ( 1.5 ). O sa imi cumpar degresat.
Beau cam 600 ml din care imi asigur undeva la 20 grame proteine.
3, 2 grame proteine la 100 grame.
In legatura cu semintele, mancam de obicei Seminte de dovleac, destul de multe seara. De care seminte sa aleg, floarea soarelui, dovleac, negre?

| Culturism69 explică (pentru Cosmin86):

Pai e putin, dar o conserva ajunge undeva la 26 grame, deci e ceva, decat nimic big grin
( Conserva are 200 g.)

| greyhound a răspuns (pentru Culturism69):

Sincer nu prea conteaza, toate sunt bune.
Acum ce-i drept alea de floarea soarelui au niste grasimi din alea nu tocmai bune dar nu cred ca e o problema.
Si tine cont si de nuci (astea au mai putine proteine dar au grasimi bune) si alune (au mai multe proteine decat semintele)

| Culturism69 explică (pentru greyhound):

Mersii frumos. Da mananc, alune dinalea cu Sare.
Mersii frumos pentru raspunsuri.

| greyhound a răspuns (pentru Culturism69):

De preferat sunt alea coapte sau uscate fara sare

| greyhound a răspuns (pentru Culturism69):

Daca bei lapte, e de ajuns, chiar si ala din comert; tot ai 20-25g de proteina la 500-600 ml. Si ai si ceva carbo. Ar fi ok ala degresat.
Semintele, alunele, nucile ar mai constitui o gustare de seara.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Un mar. sa nu te ingrasi :p