| FitMonkey a întrebat:

E bine sa beau lapte la masa de dupa antrenament? ca sursa de proteine.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

NU, laptele are proteine cu absorbtie lenta, e aiurea sa-l iei dupa antrenament.

Dupa antrenament iei ceva cu absorbtie rapida.

12 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

In general nu e bine sa bei laptele imediat dupa antrenamemt, cum spunea si cosmin ai nevoie de o sursa de proteina cu absorbtie mai rapida.

Incearca un piept de curcan, un peste. Iar api la o ora jumate 2 ore dupa masa poti sa bei lapte.

| ronaldoedy2011 a răspuns:

Inainte de antrenament ia o ciocolata casa nu faci vebra musculara dupa antrenament cand esti frant bea un energizant siti trece ( Lapte poti sa bei dimineata cand te trezesti)!winking

Răspuns utilizator avertizat
| ronaldoedy2011 a răspuns (pentru ronaldoedy2011):

Si poti lua Fructe

| Cosmin86 a răspuns (pentru ronaldoedy2011):

Esti pe langa si tu, auzi ciocolata laughing

| ronaldoedy2011 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce ma ciocolata nu face bine ten mm de...

| Cosmin86 a răspuns (pentru ronaldoedy2011):

NU, are zahar!

Inainte de antrenamnet se consuma creatina sau oxid nitric, NU aberatii gen ciocolata, cu o gramada de calorii si de zahar, ce naiba.

Mai documenteaza-te si tu inainte sa aberezi, copil mic.

Si ce treaba au fructele? DE CAND au fructele PROTEINE?

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru ronaldoedy2011):

Energizant? serios? sper sa mai traiesti macar 5 ani cu asta...

| Nickname1890 a răspuns (pentru Cosmin86):

De ce sa nu consumi carbohidrati pentru energie inainte de antrenament?

Nici creatina si nici oxidul nitric nu sunt obligatorii. Nu toata lumea are nevoie de ele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nickname1890):

Evident ca o sa consumi carbohidrati complecsi inainte de antrenament cu 2 ore, creatina si oxidul nitric sunt doar pentru o energie suplimentara.

| aNNtoNyO a răspuns:

Dawinking si niste fructe

| Teodora666 a răspuns:

Bunahappy
Eu te sfatuiesc, dupa antrenament sa astepti in jur de 10 minute si apoi sa bei APAwinking Laptele il poti bea dimineata si un mar sau ceva de genu.winking