| ionutz1011 a întrebat:

Ceva pareri despre animal flex primesc si eu? am incheieturile cam slabe si fac sala,si din cate stiu acestea din cauza efortului tot slabesc,asa ca am nevoie de un ajutor si am inteles ca animal flex este bun,daca cineva a folosit, as fi recunoscator daca mi-ar impartasii ceva pareri.

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Articulatiile se dezvolta mai greu decat masa musculara, forta. Trebuie sa ai rabdare cu ele si sa lucrezi sistematic.
Intr-adevar animal flex e cel mai bun produs de pe piata pentru articulatii si ligamente, cu siguranta ajuta.
L-am administrat si am fost multumit de el.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mai bine le protejezi, cum ar fi evita exercitiile cu bara dreapta care sunt cunoscute ca distrug incheieturi.

Spre exemplu in loc sa faci impins cu haltera pentru piept, faci impins cu gantere, in loc sa faci flexii pentru biceps cu bara dreapta faci cu bara Z sau cu gantere.

Inca nu ai nevoie de animal flex, de banii aia iti poti lua ceva mai bun, gen o creatina + izolat proteic

| ionutz1011 explică (pentru Cosmin86):

Flexi pentru biceps cu bara dreapta am renuntat de mult, dar eu fac piept de 2 ori pe saptamana si mi-e aproape imposibil sa nu fac si impins cu haltera.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutz1011):

Cu 2 antr / sapt nu o sa ai piept dezvoltat, chiar o sa ramana grupa deficitara in timp.

Eu fac o data pe saptamana piept, asa :

1. impins inclinat cu gantere, 4 serii
2. flotari la paralele cu discuri legate de mine, 4 serii
3. flotari la bara dreapta, 4 serii
4. fluturari cu gantere ( asta cand vreau sa fac si ceva de izolare )

Si am pieptul dezvoltat.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Am auzit ca-i bun atat

| Alinaka a răspuns:

Salut Ionutz, asigura-te ca faci exercitii corect, greutatile sa fie pe masura, nu incerca sa faci cu greutati mai mari decat poti duce, foloseste manusi cu protectie incheieturi, vezi exemplu aici https://www.kiwigym.ro/......ncheietura sau bandaje pentru incheieturi. Astea inainte de ajunge sa iei pastile. Daca problema insista, foloseste un antiinflamator, de preferat ceva natural, gen turmeric, curcuma https://www.kiwigym.ro/......90-tablete Intre tip poti sa consulti si un doctor. Da, animal flex este un produs profesional, facut un brand foarte cunoscut, este vorba de Universal Nutrition care a fost fondata in anul 1977, produsele lor le poti gasi pe KiwiGym Romania https://www.kiwigym.ro/produse/universal-nutrition Animal flex este disponibil in varianta pastile sau pudra.