| SadBoyForever a întrebat:

Chelsea 6-0 arsenal

Cea mai categorica victorie a celor de la chelsea impotriva tunarilor.

Acest rezultat imi aminteste de alte rezultate ciudate in istoria fotbalului cum ar fi:

1960: Manchester U 6-0 chelsea
1987: real mad 0-4 atletico mad
1989: milan 5:0 real madrid
1989: manchester city 5-1 man united
1989: QPR 6-0 chelsea
1999: chelsea 5-0 man united
1991: Nottingham Forest 7-0 chelsea
1994: barcelona 5-0 real mad
1996: southampton 6-3 man united
1998: celtic 5-1 rangers
2000: celtic 6-2 rangers
2002: manchester utd 4-0 liverpool
2001: inter 0-6 milan
2009: alcorcon 4-0 real madrid
2009: real 2-6 barcelona
2010: barcelona 5-0 real
2011: Manchester United 1-6 Man City
2011: manchester united 8-2 arsenal

Voi cum comentati rezultatul oare?

4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Cat timp va exista fotbalul, vor exista si asemenea meciuri, o zi mai proasta pentru o echipa coroborata cu una senzationala a celeilaltei...se pot intampla multe. big grin
O seara buna.

| Nume2 a răspuns:

Hm... sunt toate echipe foarte bune, nu prea stiu ce sa zic, oricum mie primul lucra care mi-a venit in minte, poate si altora, este ca meciurile au fost facute, dar cine stie.

| SadBoyForever explică (pentru Nume2):

Rezultatele pe care le-am mentionat au fost in derby-uri, in concluzie ce motiv avea de ex realul sa piarda 0-5 cu milan in '89? Sau in concluzie crezi ca realul le-ar fi trantit meciul celor de la barca cu 0-5 in 2010? Sa fim seriosi...

| Nume2 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Aaa... asta e alta treaba dar totusi ceva s-a intamplat cu una dintre echipe de a iesit acel scor