| SadBoyForever a întrebat:

Chelsea umileste Barcelona desi a pierdut prin faptul ca s-a calificat in finala Ligii Campionilor desi a jucat in a doua repriza in inferioritate numerica. Eu am urmarit tot meciul si cred ca Chelsea a meritat calificarea. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

Chelsea a aratat inca din partida tur cand a castigat cu 1-0 in fata barcelonei ca are o aparare indestructibila, insa in retur dupa parerea mea a avut probleme din cauza ca terry, chiar capitanul lui chelsea a fost eliminat inca din prima repriza. Chiar si asa in inferioritate numerica Chelsea a revenit de la 0-2 si a egalat la 2-2, cat despre messi, eu zic ca nu se poate compara cu jucatori precum Pele, Maradona, Zidane sau Luis Figo din moment ce el nu e in stare sa inscrie nici din penalty laughing.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Daca chiar ai remarca, toti spuneti la fel. Dar lucrurile magnifice care a facut echipa si Messi nu le vedeti.

62 răspunsuri:
| alinuu_5268 a răspuns:

Cand Messi e 0, barcelona e 0

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru alinuu_5268):

Dragule, Messi nu face echipa. El este doar o marioneta care stie da goluri si fugii. Capul acolo e Iniesta si Xavi >big grin

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

In primul rand, trebuia sa te uiti ca defensa cea mai importanta a Barcelonei A FOST GATA in primele minute a le meciului. In al doilea rand ar trebui sa iei in considerare ca FCB a avut 2 sanse de gol, care ar fi lasa meciul in: 4-1. In al treilea rand, ar trebui sa te gandesti ca a fost pe jumate offside golul dat de Barcelona. In al patrulea rand, a fost un al doilea penalti in careu care NU LA VAZUT "NIMENI". Iar in al cincelea rand, a dat Torres gol in ultima secunda. Deci, mai vrei explicatii si critici pentru arbitru ala de rahat? Atunci ****

| AnoNim1432 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Normal ca merita calificarea. nu putea varzelona (big grin) sa aiba la nesfarsit noroc. wow ma obsedatule de barca antoinette las-o mai moale ca a pierdut deja calificarea laughing. bravo chelsea si noroc in continuare

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru AnoNim1432):

PS: Se scrie Barcelona. Se vede ca nu esti fairplay happy

| SadBoyForever explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Daca ai urmari meciuri de fotbal ai vedea ca majoriatea comentatorilor spun prescurtat ''Barca'', dar care sa stii ca se citeste ''Barsa'', oricum, cred ca esti blonda...

| AnoNim1432 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

laughing eu nu sunt fairplay? tu care in toate comentariile
ai spus numai chestii tampite despre chelsea, tu esti fairplay? big grin

| SadBoyForever explică (pentru AnoNim1432):

Bine i-ai zis-o fetei asteia laughing Ea sa se intoarca la papusi ca fotbalul e un joc de baieti!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru AnoNim1432):

Am spus adevarul daca ai urmarit meciul happy

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru SadBoyForever):

Nu sunt tarana de Romania, ca tine happy Vad ca stii de fotbal, nici tu nu esti fairplay si nici nu sti ca Barça e forma corecta happy Oricum, nu toti putem creste mergand la meciuri lu Barça, si altii sa fie ciobani ca tine kiss

| AnoNim1432 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Da evident ca acolo trebuie sa se duca laughing

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Aaaa. PS: Daca pentru tine a meritat Chelsea, care a stat 90 de minute in careu aparand poarta, asta e echipa? Echipa e asta care are un jucator de asa valoare si faulteaza prin spate pe Alexis? Hai te rogkiss

| SadBoyForever explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Esti o frustrata! Nu vrei sa recunosti faptul ca Chelsea in 10 contra 11 din prima repriza a eliminat de barcelona care nu a fost in stare nici din penalty sa traga pe spatiul portii( a trimis in bara laughing) Asa ca nu te mai oftica, pentru ca Chelsea e un club de traditie in Anglia, si a meritat pe deplin calificareawinking

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru SadBoyForever):

Lol laughing Nu s-a ofticat nimeni rolling on the floor A mers in finala pentru ca golurile conteaza, si pentru ca fcb n-a avut sanse happy Si stiu ca a trimis in barawinking Gol anulat si multe oh go on Oricum, chiar daca e un club de traditie, de ce nu a castigat de cativa ani? laughing Va este rusine sa acceptati ca fbc este cea mai buna echipa din lume

| SadBoyForever explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Echipe precum Real Madrid(9), AC Milan(7) sau Liverpool(5) au mai multe ligi ale campionilor castigate de-a lungul timpului decat barcelona.
Oricum, Barcelona nu cred ca v-a egala pe real vreodata la numarul de Ligi ale Campionilor castigate!
Barca d-abia are 4 ultimele 3 castigate tarziu in 2006, 2009 si 2011, deci sincer sa fiu barca nu se poate compara cu real in momentul de fata. rolling on the floor Deci, daca Barca este ''cea mai buna echipa din lume'' cum zici tu de ce nu a reusit performantele realului...aud laughing?

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru SadBoyForever):

Omg rolling on the floor laughing Voi romanii astia madrid madrid. ia spune tu, la meciul de ieri, Madrid a facut performanta? Chiar nu vezi ce e Madrid si ce e Barça? Ce te oftica ca e mai buna Barcelona la ora actuala? laughing rolling on the floor PS: am si uitat de cand Madrid a castigat macar 2 cupe pe an. Si nu eu spun ca Barcelona e cea mai buna din lume, O SPUNE TOATA LUMEA, chiar si mari jucatori oh go on

| AnoNim1432 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Haha sa fie barcelona cea mai buna echipa din lume daca ea are doar jucatori de 1.30? laughing n-ai vazut ce jucatori inalti are chelsea ca la toate centrarile la cap respingeau ei mingea si barcelona nici nu o atingea laughing

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru AnoNim1432):

Nu conteaza ce inaltime ai, conteaza ce ai in cap happy Daca Barcelona nu atingea mingea, de ce Chelsea nu a trecut de mijlocul terenului?:S

| AnoNim1432 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Pentru ca asta era tactica lor.sa lase pe barcelona sa se avante in atac iar ei sa iasa pe contraatac... laughing

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru AnoNim1432):

Da, clar. Faggot. A atacat de 8 ori in tot meciu' laughingrolling on the floor LOL

| SadBoyForever explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Chelsea a castigat finala Ligii Campionilor, deci din moment ce este Campioana Europei, e clar ca a meritat calificarea cu barcelona.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru SadBoyForever):

A meritat pentru ca n-a avutde jucat nu stiu cate meciuri foarte importante in interval de 3-4 zile. Si da, a "castigat" finala, si chiar ii felicit happy

| SadBoyForever explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Am uitat sa precizez ca barcelona niciodata nu va fi iubita de fanii ei, asa cum este iubita chelsea de fanii ei din londrawinking Cauta videoclipuri pe youtube sa vezi cum se aduna fanii lui chelsea prin centrul orasului si canta ore intregi cantece pro-chelsea!

| SadBoyForever explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Cum poti spune ca barcelona e mai buna decat real cand anul acesta Real a iesit campioana Spaniei? laughing

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru SadBoyForever):

Si ai uitat ca Barcelona a luat Copa del Rey? Si ca joaca ei finala, impreuna? Pentru supercupa Spaniei?
Mai informeazate rolling on the floor. Daca era Real mai bun, intra in finala Champions oh go on

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru SadBoyForever):

Bravo lor, chiar ma bucur pentru Chelsea ca a castigat :33. Iar daca ai chef sa te legi de barcelona la orice pas, pai vorbeste singur " merengue" (cauta pe net daca nu stii ce inseamnawinking oh go on

| SadBoyForever explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Vad ca nu ai priceput nimic din ce am zis.
Eu m-am referit la faptul ca Chelsea a castigat Liga Campionilor, deci Chelsea este Campioana Europei din moment ce a castigat cea mai importanta competitie inter-cluburi!

Si eu nu am zis nimic de real, eu incerc sa iti demonstrez ca in acest sezon Chelsea a fost mult mai buna decat barca, din moment ce Chelsea a castigat Liga Campionilor.

P.S: Sa stii ca Drogba e mult mai bun decat messi.winking

| SadBoyForever explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

In 2o13: Bayern 4-0 Barcelona, cum comentezi scoru| deci?

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru SadBoyForever):

Hmmm, ce vrei?

| SadBoyForever explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Echipa ta preferata varzelona laughing a fost umilita de bayern 0-4 si 0-3 doua meciuri in care jucatorii barcei nu au existat, care mai este treaba cu ''varzelona este cea mai tare'', pardon barcelona cum spuneai tu?
Anul trecut i-a umilit chelsea, acum bayernul, eu nu pricep ce iti place asa tare la echipa asta in fine bl/ondo laughing) hoppa varzelona style, hop laughing))))

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru SadBoyForever):

Hmm, ce problema ai tu cu ceea ce imi place si ce nu? Scuteste-ma de cheful tau de bataie de joc si de glumele tale de 2 bani. "Intelligent people are full of doubt while stupid people are full of confidence."- Charles Bukowski.

:*

Răspuns utilizator avertizat
| Sunshine18 a răspuns:

O da.Chelsea chiar merita sa joace in finala! Barcelona nu mai e ce a fost.Da eu sincer am avut impresia ca mai mult arbitru a impins barcelona spre poarta lui P.Cech.Si sincer de cand am vazut cine joaca in semi-finala i-am zis tatei ca eu mi-as dori ca finala sa se joace intre Chelsea si Bayern (el voia barca-real) si se pare ca aproape mi s-a indeplinit dorintalove struck

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Sunshine18):

Doamne. Tu tii cu Chelsea pentru ca au culori frumoase la bluze? LOOOOOOOL. Serios, copila din pestera. Fotbal, nimic

| imaqtpie a răspuns (pentru Sunshine18):

Barcelona nu mai este ce a fost?

| Sunshine18 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Hai sictir ca, desi sunt fata stiu mai mult fotbal decat tine.
si daca te oftici ca a pierdut barcelona n-ai decat.N-am de gand sa ma cert cu tine pentru ca te oftici!

| Sunshine18 a răspuns (pentru imaqtpie):

Da ai inteles bine... daca inca mai era echipa de anul trecut se califica in finala

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Sunshine18):

Deci eu nu ma oftic. Dar draga, tu cum te uiti in Romania la fotbal din pestera. deci ma intelegi, nu sunt ca tine happy Si mai invata din fotbal, ca toti avem aceeasi parere, dar tu esti paralela cu fotbalul. Mai putine barbie si mai mult fotbal baby laughing))))))

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru imaqtpie):

Laso te rog, e paralela cu fotbalul oh go on

| Sunshine18 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Mda... sigurrolling eyes
nici macar n-ai de unde sa stii...doar pentru ca nu am tin cu barcelona asta nu inseamna ca nu stiu fotbal...dar de' stii tu "prea mult".

si eu nu mai am ce comenta aici...nu vreau sa ma cert cu prostii care se oftica

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Sunshine18):

Nu am de unde sa stiu? Ai demostrat cat stii spunand niste idiotenii... sincer, condoleanta, a murit creieru tau laughing. Cred ca ofticata esti tu ca nu prea merge fotbalul. Aaaa, tu stai pe loc, asa e, fotbalul fuge de tine happy

Răspuns utilizator avertizat
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru SorryForPartyRocking):

Sa stii ca asa e, tot pe defensiv au jucat... ala nu e fotbal, cel putin pentru o echipa asa mare ca si Chelsea. Iar despre arbitri, nu mi se pare corect sa nu ia in considerare toate toate faulturile facute. Chiar asa e, cu putin noroc, si aia mai slabi nimereste in finala... Putea fi 4-1 si uite, nesansa, si desigur, aceeasi tehnica intotdeuana.

| SadBoyForever explică (pentru Sunshine18):

Ai dreptate! Arbitrul dicta mereu lovituri libere pentru barcelona ca sa impinga minge inspre poarta lui chelsea, insa apararea lui chelsea s-a dovedit a fi de fier in repriza secunda si datorita acestei aparari si a jucatorilor ramirez si torres, chelsea a mers in finala :X:X:X:X:X:X

| Sunshine18 a răspuns:

Frate nu e vina mea ca esti tu prost/proasta si te oftici.
N-ai decat sa crezi ce vrei...esti prea 0 ca sa am ce discuta cu tine

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Sunshine18):

PS: cunosc echipa asta de cand aveam 4 ani, si imi vii tu, tarana care se uita la fotbal din pestera, sa ma inveti fotbal? Du-te fa o vizita pe Nou Camp, si anuntama dupa aia laughing

| Sunshine18 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Frate...cel mai despre cedeaza asa ca hai pa!

| Sunshine18 a răspuns (pentru Sunshine18):

*cel mai destept

| sorinfdr a răspuns:

Barcelona e clar peste Chelsea

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru sorinfdr):

Pai, explica-i la Ruxandra laughing Tacsu are drepate, barça madrid, cele mai potente echipe din lume. Ce stie ea? Rama din fundu' muntelui

| SadBoyForever explică (pentru sorinfdr):

Frustratii CLAR fac legea pe TPU laughing! Chelsea a meritat calificarea!

| Sunshine18 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Macar mai tine si cu mine cinevalaughing

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru SadBoyForever):

LOL tu esti frustat. Nu stii calitatea, stii doar: Chelsea :X:X:X:X laughingrolling on the floor invidiosi laughing

| SadBoyForever explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Mai taci laughing ca in campionat barcelona a pierdut si acasa cu real 1-2 si a ratat si campionatul rolling on the floor

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru SadBoyForever):

Jet laughing rolling on the floor A fost saptamana in care a pierdut aman2 cupele. Rau stai cu stirile, aia a fost acum's ceva timp :S

| Danny1990 a răspuns:

Imi scuzati greselile de scriere, mai ales acolo unde am scries obside(offside*) sa nu se gaseasca vreun destept sa comenteze ca nu stiu sa scriu.happy

| Danny1990 a răspuns:

Antoinette nu ia dreptul sa acuzi jocul lor defensiv.Tot timpul de cand uramresc meciuri in care joaca Chelsea ea joaca defensiv si urmareste greseala adversarului. ei au jucat din tur defensiv deci nu pot fi acuzati ca s-au vazut cu un gol si au inceput sa il apare. Daca spui ca ala nu e fotbal atunci dc au dat 2 goluri "celei mai bune echipe a lumii" cum spuneti voi.Di Matteo a avut o tactica destul de buna si din care se vede a lasat pe cei de la Barca sa se dezlantuie si sa se loveasca de zidul lor defensiv, iar cand apararea catalana nu a fost atenta ei au profitat.Cu Madrid dc au luat bataie, considera exact cum spun toti o saptamana "neagra" pentru Barca si nu mai plange ca nu a ajuns in finala. DAca nu ai observat (Antoinette) spune cate echipe au reusit cu o tactica defensiva sa reziste in fata Barcelonei? FOTBAL ESTE jocul in care poti adopta orice fel de tactica si de mijloace admise pentru a castiga, iar pentru cei care urmaresc trebuie sa fie plin de tensiune si oarecum spectaculos.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Danny1990):

laughing rolling on the floor Deci Chelsea a luat atitudenea de a sta in poarta de mai demult? Atunci cum dracu cand a dat Barça golurile, s-au pus pe treaba? Dece au iesit toti din careu? Ce dracu te contrazici atat? E problema ta ca nu iti place Barcelona, sau ca nu stii ce e calitatea. Iar de Madrid, n-a jucat cu aceeasi echipa, si diferiti jucatori au jucat pe posturi care nu joaca niciodata. Daca trebuie sa joci la un meci care il observa 90k de oameni cu tactica defensiva, stai acasa. Cand castigau ei s-au bagat in poarta? FOTBAL ASTA? Nu, doar rahaturi. Iar intr-adevar Messi a ratat destule, chiar nu stiu ce a avut. Si pentru informatia ta, sunt tensiuni in echipa, unde din vina lui asta (si motivul era ca era accidentat) David Villa n-a jucat. Aaa, si de ce nu iei in considerare ca Cech e 4x mai bun portar ca si Valdés? In rest, la Chelsea, gunoaie. In afara de Terry, Lampard si portaru'. Fotbal este ce a facut Terry? Really? laughing Deci te rog oh go on