| RAY a întrebat:

Cine a descarcat vreodata vreun program de exercitii fizice si la urmat,cate minute faceati pe zi,pauza si ce fel de exerciti, cat timp si se rezultate au fost?

dau funda

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Hmm... ambele sunt destul de grele pentru un incepator.

Eu personal as incepe cu P90X parca este o idee mai usor si poti sa iti faci o baza care sa te ajute cu Insanity dupa ce il termini.

Oricum daca esti incepator iti trebuie muuulta rabdare pentru ca poate devenii frustrant cand vezi ca nu poti sa tii pasul cu ei nici macar 5 minute.

Ideea este sa o iei progresiv.

| RAY explică (pentru Nickname1890):

Categoric asa e dupa 5 minute imi taie respiratia, imi raspunzi te rog si la intrebarea, Cine a descarcat vreodata vreun program de exercitii fizice si la urmat, cate minute faceati pe zi, pauza si ce fel de exerciti, cat timp si se rezultate au fost?

| RAY explică (pentru Nickname1890):

Le am descarcate pe amandoua in pc cred ca am sa incep cu p90x dar cate minute sa fac pe zi?

| Nickname1890 a răspuns (pentru RAY):

Faci cate minute tine programul. Cand simti ca nu mai poti pui pauza apoi continui. Sau daca ei fac 30 de repetari intr-un exercitiu de exemplu 30 de sarituri tu faci 15 sau 10 sau cat poti iar pana termina ei, faci pauza apoi treci la urmatorul exercitiu, pana se termina filmuletul.

| RAY explică (pentru Nickname1890):

20 de minute pe zi e oare ok, vreau sa scap de grasimea abdominala nu-i multa dar nu se vede muschi abdominali

| Nickname1890 a răspuns (pentru RAY):

Ti-am raspuns mai sus, daca ai un program fa-l pana la capat indiferent de cate pauza ai nevoie.

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru RAY):

Daca vrei sa scapi de grasimea abdominala dieta e de 10x mai importanta decat exercitiile.