| DenisBoss11 a întrebat:

Cine o sa ia Balonul de aur anul acesta. Dintre Cristiano Ronaldo, Ribery si Messi.

12 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Ribery,chiar daca Ronaldo l-ar merita, cum a zis si Ibrahimovic, CR7 nu il va castiga pana cand nu se va stopa coruptia din fotbal.

| Ibrahimovic a răspuns:

Va castiga Ribery. Platini e un corupt.
Mi-as fi dorit Cristiano Ronaldo, dar asta este. Poate cand va pleca Platini de la UEFA vor castiga si alti jucatori in afara de Messi si viitorul Balon de Aur Frank Ribery...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca Ronaldo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Platini e un corupt, cum ţi-au zis şi bizarii ăia mai sus. De aia nu ia Cronaldo Balonul de Aur. rolling on the floor Că Platini votează pentru toţi, cum era situaţia la un moment dat în parlamentul României.

Există foarte mulţi oameni care spun că Ribery merită să câştige Balonul de Aur anul acesta, iar cât timp ei îşi susţin părerea cu argumente solide şi credibile, eu le dau dreptate.

| Vladut400 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu putem sa il comparam pe CR7 Cu Ribery ( ca valoare) sa fim seriosi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vladut400):

Da, ai dreptate. Doar că nu aşa cum îţi închipui tu situaţia. laughing

| motan444 a răspuns:

Oare? Messi mai mult ca sigur

| SimionAlex97 a răspuns:

Părerea mea:
1. Messi e cel mai bun fotbalist din lume.
2. Ronaldo e cel mai în formă fotbalist din lume
3. Ribery e francez ca Platini (și pe lângă asta a luat Champions League Cupa și Bundesliga cu Bayern și este un fotbalist de mare calitate).
Eu i-ași da anul acesta lui Robben, dar cred c- dintre cei 3 va lua Ribery.

| Vladut400 a răspuns:

Cristiano Ronaldo ar merita, insa va castiga Ribery cum au zis si ceilalti, deoarece Platini e un corupt.

PS: Pentru cei ce zic Oare? Messi mai mult ca sigur etc...Argumentati de ce sa castige Messi fratilor. Ronaldo ii da clasa lui Messi din toate punctele de vedere happy

| CiueFatzaAi a răspuns:

Cristiano Ronaldo 100%. Messi e accidentat, Ribery nu mai e in forma si Ronaldo a devenit si cel mai bun marcator din istoria UCL (uefa champions league), asa ca Cristiano Ronaldo! Funda? happy

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns (pentru CiueFatzaAi):

Cel mai bun marcator din istoria cl? nu cred...
poate cele mai multe goluri din grupewinking
cel mai bun marcator din istoria ucl e Raul Gonzalezwinking

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns (pentru CiueFatzaAi):

Si dupa raul, messiwinking