| dany97 a întrebat:

Cine stie cate echipe sunt in nba? Si dintre aceste echipe cate se califica in play-off? Iar in play-off cum se procedeaza? Inainte de play-off se joaca tur-retur ca la fotbal?

Răspuns Câştigător
| jokerul46 a răspuns:

Sunt 30 de echipe.Se califica primele 8 echipe din divizia de vest si 8 din est.In playoffs sunt 7 meciuri, daca o echipa castiga castiga 4 meciuri atunci castiga, si trece mai departe.La final se intalnesc castigatoarele din conferinta de vest cu cea din est si se joaca finala. Sper ca te am ajutat.