| clover231 a întrebat:

Copilul meu nu stie niciun sport si eu ma plictisesc.
Buna ziua. Stiu ca nu sunt deloc bine partea cu ma plictisesc, dar de cate ori ies in parc cu copilul nu fac decat sa ma plimb pe langa el sau sa stau pe banca atunci cand se da pe topogan sau in leagan, in rest ne cam plictisim amandoi. Imi doresc sa ii placa si lui sportul, sa stie ceva, dar la scoala face doar alergari si handbal, ori unde sa joc eu handbal cu el? Si in doi! Eu am facut inot in adolescenta si mi-a placut, dar el nu stie sa inoate si nici n-are incredere in mine sa-l invat cand mergem la mare. M-as multumi cu orice sport, doar sa ii placa si lui, sa nu ne plictisim impreuna.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Tenisul de camp e un joc in doi. Sau badminton sau baschet. Sunt coshutezte special pentru cei mici. Ati putea incerca. Exista sporturi care se recomanda a se incepe la varste fragede, de aceea e bine sa luati in calcul si acest aspect. Poate face sport de performanta, daca ii place ceva anume.
Nu are prieteni cu care sa se joace si cu care sa invete diverse activitati sportive? Sau e mult prea mic?
Poate in timp se va atasa de un sport. Poate chiar de fotbal, de ce nu?

| Sprite a răspuns:

Sprite va propune sa mergeti pe extreme … ce ziceti daca va cumparati doua longboard-uri si incercati skate parca-ul din Herastrau?

| alexutzadob a răspuns:

L-ai intrebat ce sport ii surade? Fa-i o lista si da-i-o sa aleaga. Pe de alta parte, daca nu stie nimic in afara de handbal, nu poate sa faca o comparatie cu alte sporturi. Ce-ar fi sa il trimiti intr-o tabara? Fata mea merge in Tabara de Tenis, dar face si inot, merg cu bicicletele, au multe activitati. Poti cere mai multe detalii la da@tabaradetenis.ro Am uitat sa te intreb – ce varsta are baiatul tau? Desi daca face handbal, inseamna ca e destul de mare, cred ca-l vor accepta, locuri sa fie. Ca sa nu va mai plictisiti ai putea sa iei o carte pentru tine si alta pentru el; asa stati in parc pe bancuta, la aer, dar nu va plictisiti...