| sabin89 a întrebat:

Credeti ca in istoria fotbalului a existat vreun gol mai frumos ca asta?
https://www.youtube.com/watch?v=cAehMNYw0ig

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cu siguranta au existat mult mai multe. Iti dau eu un exemplu. Reusita asta mi se pare de 10 ori mai frumoasa:
https://www.youtube.com/watch?v=yzvQCbdAIZQ

| sabin89 explică (pentru AFR81):

Hm. Il stiu si pe ala. Dar la asta al lui Ibrahimovic este vorba doar de o executie tehnica, in timp ce ala al lui Messi e lucrat (si inca ce lucratura!). Golul lui Messi l-as compara eventual cu cel al lui Maradona, dintr-un meci cu englezii.

| AFR81 a răspuns (pentru sabin89):

Normal ca poti sa il compari cu golul lui Maradona, sunt aproape identice. Asta, insa, nu il face cu nimic mai frumos. Inteleg ca-l idolatrizezi pe Messi, insa ce a reusit Ibrahimovic este de 10 ori mai complicat. Golul lui Ibra este printre cele mai frumoase din istoria fotbalului, dupa parerea mea de 100 de ori mai frumos ca cel al lui Messi (ar mai fi si alte goluri, precum cel al lui Roberto Carlos cu Franta, mult mai spectaculoase, insa nu mai intru in detalii). In fine, fiecare cu parerea lui.

| Guti14Haz a răspuns:

Poate cel al lui Ibrahimovic, acea foarfeca. Sau golul lui Ronaldo vs Porto (cred) din UCL, pebtru care a luat si premiul Puskas big grin

| sabin89 explică (pentru Guti14Haz):

Sunt foarte frumoase golurile de care zici. Dar, asa cum zicea Adrian mai sus, este pana la urma vorba de subiectivism. Si nu, nu il idolatrizez pe Messi, imi place doar golul pe care l-a dat.