| alex28if a întrebat:

Credeti ca mai are nationala de fotbal a romaniei sanse de calificare la mondialul din brazilia?

Răspuns Câştigător
| alecs89 a răspuns:

Nu. Atata timp cat hotii conduc FRF iar Piturca este antrenor nu avem nici o sansa.

12 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Dupa rezultatul cu Olanda tu ce zici?laughing

| alex28if explică (pentru VadTot):

Eu zic ca sanse mai sunt, daca schimbam antrenorul

| RAY a răspuns:

Da

| alexs99 a răspuns:

Mai are sanse de calificare la baraj dar acolo poate intalni o echipa foarte puternica(Portugalia, Franta/Spania).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,eu cred ca inca suntem favoriti la locul 2, ne putem califica doar daca antrenorul baga la cap ce-i spune toata lumea,sa nu mai inceapa cu tanase,stancu, grozav, mijlocul mi se pare bun bourceanu-pintilii, adica sunt buni la recuperare si paseaza bine, in atac ar putea sa-l bage pe rusescu, care sa fie sustinut de mutu, sau de chipiciu, ar trebui incercat si marius alexe de la dinamo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar când a avut România şanse de calificare?! Într-o grupă cu Olanda, Turcia şi Ungaria, noi porneam şi acum un an-doi, cu şansa a patra şi am porni şi acum. Să nu uităm de Estonia, care a ajuns la barajul de calificare pentru Euro 2012, pe când noi eram lăsaţi acasă de Bosnia.

N-avem şanse şi nici nu vom avea prea curând şanse la vreun turneu final.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat e Piturca antrenor nu avem sanse.

| IndiferentXD a răspuns:

Nu stiu daca ne putem califica la Mondial, locul 2 nu ne califica, ne duce la baraj, unde vom intalni sigur o echipa puternica, posibil Franta, Portugalia ->greu!
Avem sanse la locul 2, totul depinde doar de noi, calculul este simplu 1 pct cu Turcia, 3 cu Ungaria si 6 pct cu Andorra/Estonia!

| XTreme00 a răspuns:

Romania trebuie sa bata toate celelalte echipe ramase in grupa, iar asta chiar poate.Cel mai greu adversar ramas este Ungaria, dar si Turcia pare o amenintare.Estonia si Andorra nu sunt de nivelul Romaniei, dar pot produce surpriza.Cred ca avem sanse mari daca o batem pe Ungaria, dar mai e pana atunci deoarece in toamna se vor mai juca meciuri la nationala Romaniei.Apropo...nu-mi place sa recunosc, dar Olanda ne-a batut asa de rau...Norocul este ca moralul jucatorilor va creste deoarece infrangerea cu Olanda este acum, iar celelalte meciuri in toamna. Sper ca am fost clar.

| Pogonici a răspuns:

Nuuuu

| sav8930 a răspuns:

Pe 06.09.13 avem returul cu Ungaria acasă şi îi batem sigur şi vom trece pe locul 2 şi mai facem 1 egal cu Turci acasă şi bătem cu Andorra şi Estonia în deplasare...

Sunt sigur că România va termina pe locul 2 şi ne vom duce la baraj dar acolo vor fi echipe puternice dar până atunci sper ca România să construiască o echipă puternică şi să rupem blestemul ăsta cu statu acasă, eu cred în calificare VREAU SĂ MERG LA RIO SĂ STRIG HAI ROMÂNIA!

| RoNaLdONiNu a răspuns:

Daca ar scapa de Bourceanu si de Pintili si l-ar aduce pe Gabi Muresan. Nu trebuie sa selectioneze multi jucatori de la Steaua.