| Bike1 a întrebat:

Cross grx9 sau Cross tractation sl5

Aș vrea să achiziționez o bicicletă tip MTB cu suma de 2000lei +-.Am ajuns la concluzia că in acest preț doar sl5 si grx9 oferă o calitate maximă (in raport vorbind cu prețul foarte mic).Ce bicicletă ați alege dintre cele 2?(aștept sfaturi si pareri!)

Tractation Sl5- https://racingbikeshop.ro/......-alb-460mm

Grx9- https://click4sport.ro/bicicleta-cross-grx-9-hdb-27-5-mt b-460mm-crs19141-46

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Am mai dat cateva raspunsuri pe baza subiectiului asta, le poti cauta si vei afla mai multe lucruri, nu ma repet de 100 de ori.

Bicicletele astea 2 de la cross sunt ok, depinde unde mergi cu ele, cum mergi si cand mergi. Nu te baza sa tina 100km pe zi fara sa te duci la service o data pe luna. Furca o sa se duca in maxim un an, iti spun din experienta din 2 corss grx 7 si un cross grx 7 (sau 8)mai nou.

In pretul asta gasesti deal-uri ft. bune pe olx. Eu nu recomand nici familiei cumpararea de biciclete noi sub 2500 lei. La banij astia gasesti mtb-uri de acum 4-5 ani gen specialized sau merida, care vin cu echipari de top.
Pe langa bicicleta, indicat e sa investesti si alti bani in casca(150-250lei sunt suficienti), imbracaminte adecvata(daca nu vrei sa-ti fie frig sau cald cand pedalezi), lumini(daca mergi noaptea), etc.

Daca totusi alegi sa-ti cumperi o bicicleta noua in pretul asta, du-te la un magazin fizic si testeaza-le. Distribuitorii online au tenatia de a nu regla (de ex. schimbatoarele) sau de a nu strange bine toate suruburile. Daca vrei sa te ajut sa cauti o bicicleta buna in 1700-2000 ron poti sa-mi spui, o sa fac o lista cu ele.

| Bike1 explică (pentru Mirel4412):

Da,chiar te rog.Multumesc anticipat?

1 răspuns: