| AnonimMareMareMare a întrebat:

Cu gantere de 3kg se poate face definire musculara daca executi multe repetari, rapide?

Răspuns Câştigător
| PeLeU a răspuns:

Bro, cand te apuci de sala cu greutati mici incepi, chiar si cu greutati de 2-3 kg, daca ai incepe de o data cu 15 kg cel mai probabil poti sa suferi o ruptura musculara
Revenind la intrebarea pe care ai pus o, da, poti face definire musculara chiar si cu 3 kg, dar sa stii sa executi exercitiile corect, astfel incat muschiul sa fie stimulat...
Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru PeLeU):

Serios? Poate sa faca? DE CAND se face definirea cu exercitii?

Mai documentati-va inainte sa aberati... definirea se face DIN ALIMENTATIE (reduci spre 0 carbohidratii, maresti proteinele si iti iei energia din grasimi sanatoase). Antrenamentul ramane la fel, eventual adaugi mai mult cardio.

p.s.: si in cazul lui, ce sa defineasca? Dupa 2 ani de sala + multe proteine (chiar si 4 fripturi pe zi) ai ceva ce defini.

1 răspuns: