| Rauuul a întrebat:

Salut.Pentru fibrare musculara (sau definire) cate repetari si serii trebuie facute pentru o grupa de muschi? Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Allexandrw07 a răspuns:

laughingCe raspuns, da cine te-a invatat asta pe tine.
Ce trebuie sa stii e ca trebuie sa incepi cu 10 in prima zi apoi daca simti ca poti mai mult urci la 20 si tot asa pana simti ca nu poti sa tte mai opresti. A si pentru radu. daca faci tu 100 de tractiuni corete cu bara pana la piept atunci permite-ti sa ii inveti pe alti.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista exercitii de "fibrare", asta e un mit vechi... fibrarea se obtine eliminand stratul de grasime care acopera muschii.

Si anume, prin cardio : alergat, bicicleta, inot, etc.

De asemenea si o dieta corespunzatoare ( bogata in proteine si cu putini carbohidrati ) a.i. sa nu arzi si masa musculara odata cu grasimea e recomandata.

| mopar a răspuns:

Salut.Pentru fibrare musculara trebuie sa faci exercitii la viteza nefiind nevoie sa ridici greutati...lucreaza cu greutatea ta facind flotari,abdominale,tractiuni la bara, sari coarda pentru muschii de jos ai picioarelor si nu in ultimul rind alergatul, face foarte bine

| radu98boss a răspuns:

Trebuie sa faci tractiuni pana poti face mai mult de 100 fara stop