| Culturism69 a întrebat:

Culturism. Beau destul lapte si.
Imi tot zice maicamea, ca sa nu mai beau ca nu stiu ce patesc si prostii din astea, nah ca orice mama.
Luni : Beau 600 ml Lapte.
Marti : Beau 1 Litru Lapte.
Miercuri : Beau 300 Ml Lapte.
Joi : Beau 600 Ml Lapte.
Vineri : Beau 1 Litru Lapte.
De fiecare data beau cu 30-45 de minute inainte de culcare.
600 Ml = 16 grame proteine.
1 Litru - undeva la 32 grame proteine.
Intrebarea mea e, exista ceva riscuri, pot sa patesc ceva in legatura cu sanatatea thinking
P.S : In weekeend nu beau, doar in zilele mentionate.

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Inca n-am intalnit cazuri care sa aiba astfel de programe si nici nu cred ca exista.
Explica-le parintilor ca nu are cu ce sa-ti cauzeze negativ si pe langa proteinele alea, iti asiguri si Calciu ( benefic pentru oase ) si alte vitamine.

6 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva, mai ales ca laptele este un produs natural si plin de vitamine, si mie imi place si beau mereu cand am, nu vei avea nimic

| Pîșu_George_Ionuț_1986 a răspuns:

Nu ai ce sa patesti. Atata timp cat stomacul iti permite poti sa bei cat vrei. si eu beau aproximativ 2 litrii la saptamana.

| introduaicinumele a răspuns:

Laptele are calciu si alte vitamine necesare.
Eu baiam cam 2 litri cand eram mai mic, acum beau cate o cana inainte de culcare cand mai apuc. Si cam un an intreg am baut cel putin 5 zile pe saptamana 2 litri de lapte si inca traiesc, si n-am probleme de sanatate.

Răspuns utilizator avertizat
| Culturism69 explică (pentru DragosMarian9):

Nu folosesc mess. Daca vrei sfaturi trimite-i mesaj lui ''Wehes'' ca el ma ajuta si pe mine cu sfaturi pentru sala.
E cel de sus cu funda.

| GrigMatei a răspuns:

Stai linistit. Eu beau 2 jumate pe zi