| RAY a întrebat:

Cum as putea creste mai mult in masa musculara la brate acasa? baieti voi cum ati crescut?

30 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Minim 50 flotari rapide, complete, "ca la carte", fiecare dimineata pe nemancate, dupa care un mic dejun mare (oua+branzeturi+sunca etc)!
Rezultat garantat in 3 luni!

| RAY explică (pentru Bula):

50 intr-o repriza? sau in 5 reprize?

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Da, pe cat posibil.
Nu va fi usor, dar in 1-2 saptamani se poate reusi, doar vointa trebuie.
Daca nu merge dintr-o data, stai sprijinit cateva secubde, dupa care continui.
Dupa 1-2 luni vei fi capabil sa faci si mai multe, intr-o singura repriza, fara probleme.

| aXy99 a răspuns (pentru Bula):

Flotarile nu iti antreneaza mai mult pieptul, tricepsul si partea anterioara a deltoidului? Biceps nu prea...

| Bula a răspuns (pentru aXy99):

La flotari nu-ti ridici corpul, cu musculatura bratelor?
Restul muschilor sunt de asemenea antrenate partial, ca "efecte secundare".

| aXy99 a răspuns:

Fa de 2-3 ori pe saptamana. Daca faci de 3 ori, baga 3 exercitii cu 3-4 repetari fiecare. Daca nici asa nu poti, fa antrenament pentru forta 1-2 saptamani, apoi revin-o la masa.
Poate este grupa ta deficitara (este si cazul meu), nu prea ai ce face. Persevereaza.

| Nemessys a răspuns:

Gantere man.

| Clorox a răspuns:

Mancand bine si facand sport, mai ales forta...

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

O gradina de legume, un cotet cu 20-30 de gaini s 17 carute cu lemne de spart pentru iarna.winking
Trage de gantere, mananca sanatos si nu neglija odihna!
Bafta deasa si succes!

| BlackRose03 a răspuns:

Din cele 14-15 fete din clasa mea sunt cea mai puternica fizic.
Am crescut masa musculara in brate ridicând gantere.
Am inceput cu greutăți de 5 kg si pe parcursul zilelor cresteam nr de repetari, in fiecare saptamana punând 5 kg in plus, astfel am ajuns sa ridic greutăți de 15-20 kg pentru fiecare brat.
Nu am crescut mult in masa musculara, totusi am devenit mult mai puternica fizic.

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Bravo,tu ridici gantere de 10-15 gantere? asa ceva mai rar

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Poate nu te intereseaza, dar cand eram mai mica auzeam deseori ca o femeie e slaba si lipsita de apărare pe langa un bărbat si doar bărbatul o poate proteja.
Am vrut sa devin puternica fizic pentru a-i contrazice pentru cei ce susțin acest fapt si pentru a ma putea apara singura.
Fara putina ambiție nu vei avea niciodată răbdarea necesara de a începe cu ceva mic ca pana peste saptamani, luni sa termini cu ceva mare fara a face exceptii pe parcurs.
Pot ridica mai mult de 20 kg cu un brat, dar vreau sa mai cresc in înălțime.

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Ok,atunci ai fi buna de iubit, ca bodyguard desigur

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Mai bine nu =]]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât testosteron la ora asta.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ai aparut si tu iar in viata mea, unde ai fost?

| AndreiWeisz a răspuns:

Powerlifting, chiar ceea ce ti-am zis si la o alta intrebare

| RAY explică (pentru AndreiWeisz):

Am sa vad despre ce e vorba

| R0byZ00r a răspuns:

Ce treaba are powerliftingul?laughing)))) doamne, baga munca la brate zilnic si mancare si cand te obisnuiesti (1 sapt-2) ma cauti pentru program eu am facut de la 35 la 40 in 2 ani acasa fara aparate sofisticate

| RAY explică (pentru R0byZ00r):

Am doua gantere de 10 kg fiecare, de aceste exceriti ce parere ai? https://www.youtube.com/watch?v=4tIbpaazz2E

| AndreiWeisz a răspuns (pentru R0byZ00r):

Poate sa faca linistit brate si de 2 ori pe zi, nu va rezolva nimic. Plus ca va arata ca naiba daca face doar brate si piept, iar picioare, spate etc nici nu stie la ce aparate se fac. I-am zis powerlifting pentru ca asta practic eu, iar eu am 55 de cm in brat, cred ca sunt calificat sa-mi dau cu parerea.

| RAY explică (pentru AndreiWeisz):

Sunt pe plus cu 20 de kg, asta e faza de asta macar sa am brate mai mari

| R0byZ00r a răspuns (pentru RAY):

Sunt bune de inceput dar sa avansezi cand poti de preferat sa faci si tractiuni la bara eu am 15 kg pe gantera

| R0byZ00r a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Asa e dar pentru acasa ce vrei? Daca ai ambitie rezolvi asa pentru sala i-am spus ca ii dau program

| AndreiWeisz a răspuns (pentru R0byZ00r):

Dar el nu zice ca vrea acasa

| RAY explică (pentru AndreiWeisz):

Ba da doar acasa, eu nu merg la sala, o sa cumpar un set complet cu vreo 500 de ron gantere, bara, in iarna

| AndreiWeisz a răspuns (pentru RAY):

Pai trebuia sa mentionezi in intrebare ca vrei acasa.

| RAY explică (pentru AndreiWeisz):

Tot acelasi chesti folosesc gantere /bara

| R0byZ00r a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Esti orb? A spus clar acasa

Răspuns utilizator avertizat