| anonim_4396 a întrebat:

Dupa 3 luni de exercitii cu gantere acasa, am crescut in masa musculara la brate de la 32 la 35cm.cam cat voi mai creste in urmatoarele 3 luni in medie asa?

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Si cat e grasime din cm aia? laughing

Muschi la brate se pun 2-3 cm / an, nu in 3 luni... copil mic

| Marius925990 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cine ti-a zis ca pui 2 cm pe an la brate nu stie ce vorbeste...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius925990):

Culturisti profesionisti mi-au zis, oameni care au mai multe medalii decat ai tu abonamente la sala.

p.s. : vorbim de muschi PUR, fara grasime. grasime pui si 10 cm intr-o saptamana daca vrei.

Copii mici si firavi, imi explica ei mie de oameni care nu stiu ce vorbesc!

| Marius925990 a răspuns (pentru Cosmin86):

Poate dupa cativa ani.ai inteles tu gresit cred.in primul an se poate. apropo vreau sa vad cum pui tu 10cm grasime in 1 saptamana sau intr-o luna la brate.

Mare te mai crezi omule.cred ca ti-sau urcat steroizii la cap.
Sau si tu esti genul (fara suplimente si steroizi nu poti sa cresti)?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius925990):

De ce sa nu poti sa cresti fara suplimente si steroizi? Eu mereu am pus accent pe mancare.

De cativa ani am un jurnal de alimentatie, pe care il modific periodic a.i. stiu ce sa mananc si cum functioneaza corpul meu.

| presus a răspuns:

In primele 2 luni de exercitii te dezvolti cel mai mult. Nu te astepta ca dupa inca 3 luni sa ai 38, doar daca adaugi mai multe greutati si depui mai mult efort. Sfatul meu este sa mergi la sala... acolo te dezvolti mai repede, daca iei si niste proteine naturale e super. Numai bine!

| Vladut650 a răspuns:

Ai crescut de la 32 la 35 in 3 luni cu EXERCITII ACASA, si cand te-ai trezit era dimineata si tu erai tot un copil slabut nu?

| Marius925990 a răspuns (pentru Vladut650):

Lucrez cu gantere nene si fac cam 2 ore pe zi fiindca antrenez tot corpul. daca ma crezi sau nu e treaba ta.am pus intrebarea ca sa va dati cu parerea asa din experienta personala

| Ralucaa69 a răspuns:

Probabil ca tot 3 cm daca lucrezi, cum ai lucrat in cele 3 luni. Daca antrenamentele vor fi mai intensive vei creste poate 5 cm. Asa cred.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ralucaa69):

Alt copil mic care isi da cu parerea...

vrei sa spui in functie de alimentatia speciala + antr intense, NU doar antrenamente