| Raysa8383 a întrebat:

Cum as putea slăbi 6 sau 7 kg in 2 saptamani? Am nevoie urgent va rog.

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Cauta pe net o lista cu continutul de glucide al alimentelor. Nu mananci nimic ce are peste 6% glucide. Trebuie sa bei 3 litri de apa zilnic. O masa sau o gustare la fiecare 3 ore si cel putin 2 salate de varza zilnic. Apoi daca si reusesti sa mergi pe jos in ritm alert 30 minute zilnic, vei reusi.
Succes! Daca ai intrebari, le astept.

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Apa cu lamaie. Fara proteine.

| RAY a răspuns (pentru baru):

De ce fara proteine?

| RAY a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti atat de mult, este imposibil si nesanatos vei duce rata metabolica mult in jos te vei ingrasa apoi rapid

| Anna0111 a răspuns:

Nu ai cum sa slăbești atat de mult! Nu e sanatos nici sa dai 1kg pe săptămâna, darămite 3! Dacă tot vrei sa slăbești sa zicem in aceste 2 săptămâni poti da jos 2kg.
Ca sa slăbești renunța pur și simplu la dulciuri, o felie de paine maxim la fiecare masa, 2l de apa, mai multă proteina și mai putini carbohidrați. Trebuie doar sa fii in deficit caloric dar cum am zis, trebuie sa consumi proteina suficientă pentru a nu pierde masa musculară. Fără ea vei avea un metabolism praf.

| RAY a răspuns (pentru Anna0111):

Nu va putea pentru ca organismul consuma 2000 de calorii per zi iar in 14 zile sunt doar 28000 mii de calori, dar un kg de grasime = 7000 de calori, undeva la 3 kg si jumatate plus ca rata metabolica se va duce in jos, cate prosti fac uni apoi se mira de ce au ulcer