| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi incord abdomenul? ca sa fac exercitii pentru abdomen trebuie sa il incord dar nu pot.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pentru ca "incord" nu exista in limba romana! Probabil de aia nu poti!

| ILoveWeekends a răspuns (pentru K0sti):

Ba da Einstein! antrenorii de fitness spun asta

| K0sti a răspuns (pentru ILoveWeekends):

Asa si? Daca unii sunt agramati trebuie sa fii si tu? Se pare ca da!

| PopAdrian a răspuns:

Incearca sa faci abdomene si la mijlocul unei ridicari atinge-ti burtica cu mana si vei vedea ca e mai tare, mai rigida. Asta inseamna ca abdomentul tau este incordat. Asa, din picioare e mai greu, intrucat nu il ai foarte dezvoltat, dar din pozitia culcat o sa vezi ca se incordeaza happy Succes!

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Cand faci exercitii "loveste" cu degetele abdomentul ( nu foarte tare) si ti se va incorda "incercand sa se apere". Nu cred ca m-am exprimat corect dar sper ca ai inteles.big grin