| Ionutzu64 a întrebat:

Când fac abdomene trebuie să încord abdomenul sau îl las asa?

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Fa abdomene cu el."asa", sunt curios daca reusesti sa faci fara contractie musculara.
Evident ca orice schimbare a unui segment, membru, parte a corpului se produce prin contractie musculara.
Chiar si acum cand tastam sunt niste muschi care se contracta... acelasi principiu si la abdomen. Cand faci "abdomene" muschii abdominali se contracta.
http://www.despreculturism.ro/......idiat.html

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu stiu, tu cand mananci bagi lingura in gura sau o tii pe masa? si astepti ca ea singura sa se ridice si sa iti bage mancarea in gura? eventual sa si mestece pentru tine rolling on the floor

| VirusS97 a răspuns:

Ăsta e scopul de aia se numesc "abdomene" să lucrezi muşchii abdomenului. Deci da, altfel ai face în zadar.

| Netrider a răspuns:

De fapt ce vrei sa intrebi? clarifica.

| Sonny1994 a răspuns:

Trebuie incrdat pe tot parcursul miscarii.