| AdyYy01 a întrebat:

Cum pot face repede patratele pe burta? Dau funta happy
Multumesc multwinking

Răspuns Câştigător
| Katczinsky a răspuns:

Cat de repede? o.O
Mai repede de 5 luni nu poti. Abdomene (crouch), ridicarea picioarelor la 90 grade din orizontal si din vertical. Abdomene cu greutate pe piept si abdomene cu capul in jos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Katczinsky):

Alt copil mic...

alimentatia conteaza 90 %, exercitiile 10 %

bine ca pui accent pe ceva ce conteaza un 10 % amarat laughing

| AdyYy01 explică (pentru Cosmin86):

Alt copil mic? rolling on the floor)))) Of mai fiule.

| Katczinsky a răspuns (pentru Cosmin86):

Asa, mai fiule, alimentatia e doar 35%. Somnul e 35% si exercitiile sunt 30%. Nu am mai spus asta ca e de la sine inteles ca trebuie sa mananci si sa dormi pentru a creste in masa musculara.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Katczinsky):

Cand faci patratele PIERZI din masa musculara, nu cresti.

Nu ai cum sa slabesti si sa pui muschi in acelasi timp ( ca sa faci patratelele vizibile trebuie sa slabesti ).

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdyYy01):

Tu ai luat in serios raspunsul cuiva care ti-a recomandat exercitii pentru patratele... si apoi va plangeti toti ca sunteti niste firavi fara pic de masa musculara.

pune mana si documenteaza-te de la profesionisti :
http://www.culturism.ro/......domen.html

Vezi ca e la categoria "alimentatie". Pe ORICE site PROFESIONIST de fitness o sa vezi despre patratele ca sunt doar la "alimentatie".

| Katczinsky a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu pot sa nu rad. laughing Cum dracu sa pierzi masa musculara cand faci patratele? Ceea ce pierzi tu acolo cand faci patratele nu e masa musculara (ca nu ai mai avea nevoie sa faci patratele) ci grasime. Care, da, trebuie s-o pierzi sa fie cele "6 pack" vizibile.

| Katczinsky a răspuns (pentru Cosmin86):

Fac sala de 4 ani si am 6 patratele foarte bine definite. Nu critica pe cei ce merg la sala de pe scaunul tau confortabil unde probabil iti atarna burta.
I-am dat sfatul in conditiile in care "stiu cu ce se mananca". Ca nu ma bagam in seama daca nu aveam habar, cum faci tu. Stii ce greu iti definesti corpul? Habar n-ai. Stii ce trebuie sa mananci, cat trebuie sa mananci si cand sa le mananci? Nu. Stii cat trebuie sa dormi? Nu. Tot ce ai facut, a fost sa pui si tu un site acolo si sa spui "Documenteaza-te de la profesionisti". Crezi ca profesionisii au un al doilea cap? Cei ce fac sala, chiar daca nu sunt considerati profesionisti, sunt constienti cum au crescut si ce au trebuit sa faca si ce greu le-a fost. Si sunt in stare sa dea sfaturi. Esti un ipocrit. Get lost.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Katczinsky):

Daca tu poti sa arzi doar grasime, fara masa musculara, atunci esti un zeu laughing

eu n-am habar? vezi profilul meu, am peste 1000 de raspunsuri castigatoare la sport si peste 10.000 de raspunsuri in general.

Si nu fac doar sala, fac sala, street workout si skandenberg competitional.

Asa ca tu get lost, copil firav laughing

| AdyYy01 explică (pentru Cosmin86):

Ofticatule, sugi ***

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdyYy01):

Alt copil mic si firav, pampalau care vrea patratele repede rolling on the floor

hai, ignore pampalau firav laughing

17 răspunsuri:
| AleexNC a răspuns:

Du-te la sala.

| Coraline14Dnb a răspuns:

Iti iei un marker si desenezi 6 patratele. Crede-ma. merge.
Pnm mergi la sala

| maidanezu2002 a răspuns:

Abdomene

| Cristinaa69 a răspuns:

Mananci sanatos, faci mult sport si abdomene. Daca nu, iti iei de la congelator un sertar din ala si il lipesti pe burta. Intr-o ora se preseaza si poti sa il iei de pe burta. O sa iasa super laughing. Bafta! :*- fara suparare-

| BoitanCosmina a răspuns:

Faci cat mai multe abdomenewinking

| NothingFancy91 a răspuns:

Bagi abdomene. 3000 pe zi. Apoi vezi schimbarea foarte repede.