Întrebare recomandată | WatchCataVideoBlog a întrebat:

Cum pot fi mai buna la karate? Practic stilul goju-ryu si am centura portocalie-verde.

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! Multi se inscriu, putin sunt chemati! In trecerea este cu tine insuti! Ossu!

| neutrino a răspuns:

Portocalie sau verde? Oricum mai ai nevoie de multa munca, mai ai de transpirat multe sute de ore de antrenament calificat.

| OneReason a răspuns:

Pai... Te antrenezii.

| MDenisee a răspuns:

Antreneaza-te din greu daca vrei rezultate happy

| Adrian124 a răspuns:

Fa multe exercitii, antreneaza-te.

| Machinel a răspuns:

La karate pana la centura galbena deja inveti toate lloviturile, de aia e naspa mai incolo pentru ca faci tot acelasi lucru.Asa ca trebuie sa faci acel lucru pana ajunge la perfectiune. Daca nu ai centura neagra nu inseamna ca nu esti bun, dar pana la centura neagra exersezi o lovitura de atatea ori incat o faci perfecta.
Apropo inca un sfat de la mine, pe langa karate antreneazati si muschii sa fi masiv, pentru ca lumea se va lua de tine daca esti slabut, si karatele nu te va prea ajuta.Credema stiu din experienta.

| ℓσηgℓєє a răspuns:

Antreneaza-te si foloseste-ti mintea in acelasi timp, o sa te ajute.