| Ali97 a întrebat:

Cum pot invata sa fac sfoara fara ajutorul unui antrenor?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Lasă-te uşor jos ca şi cum ai face sfoara, dar doar câte puţin. În fiecare zi lasă-te mai mult, şi până la urmă o vei face.
Succes!

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Eu sunt foarte mandra de mine am reusit sa fac sfoara din mai multe incercari pe a-5-a din pacate acum numai pot pentru ca nu am mai exersat, deci de aceea iti spun faci exercitii prin camera si dupa un timp o sa reusesti intinde foarte mult picioarele sa te doara ca doar vrei sa faci asta uitate pe youtube la niste smecherii sa faci mai usor.
Pa, Pa!

Răspuns utilizator avertizat
| me92 a răspuns:

Prin exercitiu,acasa, in camera, incearca in fiecare zi sa faci tot mai mult, asa ligamentele si tendoanele se lasa asa incet, si vei reusit intr-o luna s-o faci pana joswinking

p.s.nu exagera intinderea, sa nu iti rupi ceva, totul se face usor si cu grija

| LemonGreen a răspuns:

Simplu, caută un ghem mare de ață, desfă-l si ruleaza-l. Nu ți-aș recomanda să-l folosești la ceva. Poate fi instabil.

| creatza14 a răspuns:

In fiecare zi incearca sa faci sfoara cat de bine poti dar stai mai mult timp in sfoara si la un moment-dat o vei face din ce in ce mai bine! Continua de mai multe ori pe zi asa timp de mai multe zile si vei reusi!