| MarianAndrei97 a întrebat:

Cum pot sa slabesc in zona picioarelor (de la genunchi pana la burta ) ce exercitii sa fac ce sa mananc ce sa nu mai mananc va rog frumos dati-mi sfaturi.
Dauu Fundaa!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genoflexiuni,abdomene,flotari,alergat prin parc,sau sa treci pe la sala.
Si cam ce sa mananci:
dimineata:cereale cu lapte, sau mananci un fruct, e bine sa-ti incepi dimineata mancand un fruct, sau daca nu poti sa mananci de la prima ora, bei o cafea/un ceai.In cursul zilei incearca sa mananci moderat, nu mananci sa-ti plesneasca stomacu.Chestia este sa faci miscare in fiecare zi, fie ca faci 10 minute dar conteaza, si sa alergi macar 1 data sau de 2 ori pe saptamana, tot e ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce sa nu mai mananci, sa nu mananci dulciuri de cumparat, toate contin e-uri, asa daca iti cumperi un pachet de biscuiti, sau un baton de ciocolata o data asa la 2 saptamani,nu e problema,numai sa nu mananci asa ceva zilnic,cipsurile nu sunt bune,produsele de patiserie, shaorma, produsele MC sau Kfc out din alimentatie. Daca vrei ceva dulce mai bine ii spui mamei ta sa faca un chec, stii ca mananci un dulce facut de casa, e cel mai natural.

| rocket a răspuns:

Veti gasi sfaturi superbe si eficiente pe www.dieta-mea.ro, la categoria de exercitii de slabit. Clar trebuie miscare pentru a slabi pe zone.

| KrEaThYvE a răspuns:

Ca sa slabesti (pe tot corpul) e bine sa alergi cam 1 ora pe zi(acumulat) iar in 2-3 saptamani o sa apara rezultate
ca sa faci muschi la picioare trebuie sa faci genoflexiuni, dar nu te forta
mancarea:nu trebuie sa te infometezi, dar nu mai consuma paine sau paste fainoase in exces, sfat: dimineata e bine sa mananci un mar sau un fruct, iar ca sa nu mananci (sa iti fie foame ) bea 1 [pahar de apa cu 5 min inainte de a manca

| zHeArTz a răspuns:

Baga-te la sala. Acolo ai aparate speciale pentru asa ceva. Nu manca grasimi si dulciuri. Alearga de vreo 3-4 ori pe saptamana cel putin o ora.

| IooMar a răspuns:

Abdomene, alergat, mersul de bicicleta.
Alimente: nu mai manca dulciuri, consuma produse cu cat mai putine calorii, nu mai manca fainoase, bea multa apa.

| 93Silviu93 a răspuns:

Ba oamenilorlaughing)daca se duce la sala sa faca picioare nu o sa le slabeasca in vecilaughingchiar si daca alearga sau face bicicleta,tot mai mari se fac sau pur si simplu le defineste, in niciun caz nu le slabeste. daca vrei sa ai picioare mai "mici" baga-te la un regim si slabeste, nu mai juca fotbal, nu mai merge pe bicicleta, numai alerga ca altfel nu reusesti...bafta