| alexandruth a întrebat:

Cum pot scăpa rapid de febra musculară? Rog seriozitate, dau funda!

Răspuns Câştigător
| AndreeaWinchester a răspuns:

Ia o aspirina, chiar ajuta. De obicei eu o luam dupa ce depuneam efort fizic mare si stiam ca a doua zi o sa am febra musculara si nu mai aveam. Dar cred ca merge si asa. La mine functioneaza. happy Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| Lucinca a răspuns:

Vailaughing. exact prin asta am trecut eu acum cateva zilelaughing nu puteam sami misc mainilehappy de durerehappy

oricum am facut din ce in ce mai multe exercitii pana m-am lasat batuta pentru ca numai puteam si in vreo 2 zile mi-a trecutlaughing

| PsychoDreamer a răspuns:

De ce sa scapi? e o senzatie placuta! happy

Cel mai rapid mod de a scapa de ea e masajul sau o baie fierbinte

| ŞtefanaTCK a răspuns:

O aspirină. happy

| Satanna a răspuns:

Fa o baie calda, si adauga sare Epsom (o gasesti in farmacii) poate ajuta la reducerea durerilor musculare si a inflamatiei, plus ca iti va relaxa muschii.

Răspuns utilizator avertizat
| ang3lls a răspuns:

Cum e vorba aia "Cui pe cui se scoate". Incearca sa faci multa miscare si o sa vezi ca intr-o zi nu vei mai avea dureri. happy Funda?

| DioxidDeCarbon a răspuns:

Incearca sa faci sport si sa iti misti cat mai mult acel organ care te doare. big grin