| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot slabi 2-3 kilograme in cateva zile :

Răspuns Câştigător
| Sashavalentine a răspuns:

Bea multa apa si inlocuieste mesele cu fructele si legume. Eventual, fa si niste exercitii fizice inainte de culcare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sashavalentine):

Unul din cele mai proaste sfaturi posibile.

Fructele au zahar ( fructoza ) care maresc glicemia ca orice tip de zahar => ingrasa. Plus ca mai si fermenteaza => poti avea probleme gen gastrita.

Fructele si legumele niciodata nu trebuie sa inlocuiasca o masa.

Si in niciun caz nu o sa slabeasca 2-3 kg in cateva zile, asa ceva e imposibil, un kg are 8000 kcal si la un om sedentar corpul arde 2000-2500 kcal pe zi, cu exercitii si tot abia ajungi la 3000, din care se scade ce mananci => mai e pana la 8000.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns:

2-3 kg in cateva zile? Foarte simplu : NU POTI. Nici daca iti distrugi sanatatea inlocuind mese cu fructe si legume nu poti.

| andreea800 a răspuns:

Mersi mult de tot pentru sfatul pe care mi l-ai dat.