| SERIALS a întrebat:

Cum poti creste in inaltime la 24 ani?

12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sunt lucruri care, oricit ti-ai dori, nu mai functioneaza. Asa e si cu cresterea. Corpul isi are ceasul lui, si acela dicteaza pana cand sa creasca, in cazul baietilor pana la 18-20 de ani.
Esti ca si mine. Eu la 18 m-am trezit ca nu mai vreau sa cresc, aveam deja 1.96. Am mers la medic, si mi-a zis ca e prea tirziu, ca doar 2-3 cm voi mai creste. Si asa a fost. Daca nu ii pun la socoteala si pe aceia cu care tatal meu mereu ma tachina, ca voi mai pune 3-4 si in armata, pe care am facut-o la 22.

| aXy99 a răspuns:

Cred ca exista operatii in care iti pot face picioare putin mai lungi. Sunt ale naibii de dureroase, costisitoare si nu merita, dar exista.

| Justme1997 a răspuns:

Tocuri si platforme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cresterea in inaltime poate fi stimulata pana la varsta de 20 ani, dupa aceasta varsta, cartilajele se inchid.Principalele oase ce trebuiesc lucrate pentru cresterea in inaltime sunt coloana vertebrala si picioarele, dupa 20 de ani, acestea nu mai flexibilitate indeajuns cat sa poata fi intinse.

| HerculePoirot a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbesti prostii si dezimformezi! Cum sa-ti pierzi flexibilitatea coloanei vertebrale si a picioarele la doar 20 de ani? Tu te auzi ce rahaturi debitezi? Motivul pentru care nu mai cresti dupa varsta aceasta, desi 20 nu este numar fix acesta depinzand de la organism la organism (unii cresc chiar si pana la 24!), este din cauza cartilajelor de crestere care se inchid in jurul acestei perioade, adica diafizele se sudeaza la epifize!

| Kerre a răspuns:

Din pacate pentru tine dezvoltarea corpului s-a oprit deja. Nu mai poti sa cresti in inaltime, din contra o sa pierzi din ea cu inaintarea in varsta. Nu exista exercitii sau ceva pastile magice care sa te ajute sa cresti in inaltime, totul vine de la genetic, de la parinti.

Răspuns utilizator avertizat
| barosanu69 a răspuns:

Stai atarnat de o bară cel putin 30 de minute in fiecare zi

| Cosmin86 a răspuns (pentru barosanu69):

Si? de cand te ajuta prostia asta? laughing

| Kerre a răspuns (pentru barosanu69):

Si chiar crezi ca asta funcioneaza? Sunt doar niste mit-uri care unii ca tine inca le cred.

| zeus24 a răspuns:

Incaltaminte cu talpa de 10 cm