| TiberiuFasole a întrebat:

Cum sa alerg mai repede? Ce trebuie sa exersez? Trebuie sa alerg mai mult sau sa-mi misc picioarele ca antrenament?

Răspuns Câştigător
| Sugarspice a răspuns:

Trebuie sa alergi 5-6 zile pe saptamana, in timp vei dobandi rezistenta si vei alerga mai repede. De fiecare data incearca sa iti impingi un pic limitele. funda?

7 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Incearca : sa alergi in timpul liber
sa alergi pe varfuri.

| awspam a răspuns:

Mai repede, adica? pe ce distanta? ca una e sa te antrenezi pentru 50m si alta e pentru 10 km,,,

| AdyColt a răspuns:

Trebuie sa alergi mai des

| Laurentiu017 a răspuns:

Depinde si de greutate.

| AndreiAndrei89 a răspuns:

Nu prea ai cum decat 10%. Asta e calitate din nastere.Fa pante(daca ai unde), imbunatateste-ti musculatura si corecteaza-ti alergarea sa alergi cat mai drept.Iti zic sigur.Asta scrie si in cartile de sportivi.

| Valentin008 a răspuns:

Salut pai eu cred ca ai nevoie si de rezistenta da in fiecare zi ture usoare si o sa ai rezistenta ca sa alergi mai repede cred ca e bine sa faci pasi mai mari dar tot ce conteaza este rezistenta