| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa conving o persoana sa vina cu mine sa faca sport? Are mare nevoie, am incercat sa o motivez, dar nu vrea. Acea persoana se supara ca merg doar sa fac sport si cu ea numai ies.Dar vrea doar sa stam pe banca, altceva nu-i place.Cum sa o mai motivez?

4 răspunsuri:
| ferdin a răspuns:

Incearca sa-i arati partea frumoasa din sport

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aplica teoria compenatiei, intr-un mod subtil...
Adica propune-i un schimb de obligatii: de fiecare data cand vine cu tine la sport, te obligi sa-i returnezi favorul si sa o acompaniezi si tu la fel de mult timp unde vrea ea sa mearga.
Simplu, nu? Prietenii stiu de ce...

| Luiza45 a răspuns:

Pai sport inseamna multe. Incepe cu o plimbare de jumatate de ora in parc. APoi propune-i sa luati data viitoare o minge si sa jucati ceva. Incetul cu incetul trebuie sa o iei. In plus sportul e ceva sanatos si ai putea sa il transformi in ceva distractiv nu ceva pe care obligatoriu trebuie sa il faci.

| Ionutz77 a răspuns:

Poi.explica-i cai mai bine pentru sanatatea ei..sau gasesti un motiv.

spune-i ca daca faceti sport dupa aia. faceti ce vrea ea..sau stati pe banca.

nu stiu cum sa iti explic!

Sper ca ai inteles. pa, pa! :*