| Aηηy a întrebat:

Buna TPU! astazi trebuie sa merg la tara la tatal meu cu varamea care are 9 ani. Noi nu prea vrem pentru. ca acolo suntem foarte multi si stam destul de inghesuiti in 4 camere. Intr-un fel as merge pentru ca imi e frica sa il las pe tata sa vina singur ca nu cumva sa pateasca ceva. Nu e foarte departe dar sunt cam 100 de km. In fine, cateva idei ca sa il conving pe tata sa nu mai ne ia si pe noi cu el? funda `,. el nu se duce acolo pentru ca vrea, se duce doar pentru. ca trebuie sa il ia pe verisorul meu din Italia de la aeroport din Bucuresti ( unde stam noi) si sa il duca in Pitesti la neamurile lui.
Ar trebui sa stam 2 zile, maine si luni si tot luni sa ne intoarcem. Mie imi e frica sa nu se imbete acolo taicamiu pentru ca daca isi vede verisorii si toate neamurile sigur o sa se faca si gratar, cu mutle bauturi si nu o sa fie prea placut.
Deci am nevoie de cateva sfaturi urgent :X ca sa nu mergem si in acelasi timp sa nu il suparam.

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă tatăl tău vrea să bea, bea şi când eşti tu acolo şi când nu eşti tu acolo, aşa că e tot una dacă mergi sau nu mergi. Spune-i lui tata tău că aţi vrea să rămâneţi acasă pentru că vă plictisiţi la ţară şi vreţi să faceţi weekend-ul asta ceva. Te gândeşti tu la ceva! Baftă!

| VoiceWithin a răspuns:

Te prefaci ca iti este rau... un pic rosie pe fata ochii rosii ( cu putin machiaj fara sidef ) si cred ca o sa va lase singure smug dar sper ca nu i-ai spus ca nu vrei sa te duci cu el ca atunci nu cred ca mai ai sanse sa te creada...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penibila chestia asta
Cum sa postezi asa ceva?

Trebuie sa nu ai capu pe umeri