| CristianoRonaldo10 a întrebat:

Cum sa fac muschi la brat? Fara a ma duce la sala.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru brate ( triceps ) flotari cu priza ingusta, daca le faci clasic iti lucreaza mai mult pieptul.
Pentru biceps iti trebuiesc gantere sau o haltera. Tractiunile lucreaza si bicepsul, daca ai unde sa faci.

P.S. : fa exercitile corect, e foarte important, miscare lenta, controlata, FARA smucituri si fara sa balansezi corpul cand lucrezi biceps ( ridica greutate cu bicepsul, nu prin balansare, chiar daca trebuie sa scazi greutate folosita pentru a face asta )

De asemenea, daca ai gantere, lucreaza si umeri... niste brate facute cu umeri plati nu se vad prea bine.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu prea ai cum. O sa te tonifiezi putin la inceput si o sa-ti creasca foarte putin masa musculara. Si cam atat happy

| ANAHsneaman a răspuns:

Fa flotari

| Darius2019 a răspuns:

Eu nu fac sala si fata de cum erau le-am mai crescut fa tractiuni la bara frate, flotari du-te la lucru mananca carne oua etc...

| NickKamarera a răspuns:

Te ajut eu, deoarece practic arte martiale si as putea sa iti vin in ajutor cu cateva raspunsuri. Uite cum faci pentru inceput incepi cu 15-20 flotari odata de dimineata, si faci cand ai timp intr.o zi cate 20. a doua zi faci tot asa 15-20 daca vezi ca poti sa le faci a 3a zi faci 25 30 si tot asa ca sa ajungi la 50 de flotari pe zi si ai sa iti dezvolti muschii bratelor si pieptul si tractiuni la bara! si peste 2 luni daca faci asa in fiecare zi imi spui cum arati.Eu fac asta de 6 ani de cand practic arte martiale si sunt multumit nu trebuei sa ma duc la sala sa trag de fiare aiurea si ai si forta in pumn! daca te.am ajutat Funda mersi!

| PustiuD a răspuns:

Ba frate vrei muschi naturali si eu puteam intrebari de asta simi raspundeau toti fraieri daca ai rude la tara ia-ti o coasa si trage de ea vezi tu muschi acolo si flotari fa treaba cat de multa nu sta taota ziua deloc nu manca porcarii si mananca multa mancare sanatoasa sa te faci animal sai bati pe toti cum am facut eu ca degeaba ai muschi daca esti praf, inoata, lasa halterele ca nu mai cresti si corpu tau o sa se obisnuiasca sa ridice si cand sa faci efort esti varza fugi cate 500 de mettri zilnic pana ajungi sa fugi 10 km practica un fel de bataie nu neaparat sa te duci la antrenamente ca youtube nu e degeaba fa-ti acasa 2 stalpi in paman si o bara deasupra lunga mergi pe ea ridicate fa tractiuni antreneaza mult la un timp o sa faci flotari in 2 maini cu piciorele in sus si tot ce conteaza este cum mananci eu mananc doar de acasa cel mai mult branza lapte iaurt si alea cumparate is bune dar lasa fast-foodu sau altele sucurile si altele in rest carne cat poti de mult si o sa faci niste brate de cand te uiti la ele o sa zici ca nu-s atale si nunumai asta dar o sa te faci de toti o sa se uite la tine si o sa zica uite la ala cat e deti da una esti mort o sa dai rezultate daca faci asa ceva eu am posibilateatea fiinda is la tara unde se face treaba unde si unu mic de inaltime 1, 50 are brate groase si puternice pentru ca aici lumea nu sta la pc face treaba

| eugenanghelus a răspuns:

1.o iei pe mama ta in brate si incepi sa alergi prin casa laughing

2.ridici cate o sticla de 2 litri si o lasi jos si iar o ridici

| 3756dandan a răspuns:

Fa tractiuni! Multe si flotarii
Iar la flotari daca nu le poti face faci in fiecare zi cate 10 si la scaun! ca e mai usor faci asta o saptamana si apoi! incepi sa faci cate 5 jos la podea apoi maresti! iei un fier il tot ridici sau o gantera! stai pe spate si ridici in sus si in cateva luni o sa vezi deja rezultate! sper ca ti-am fost de ajutor! aaaaa si baga in tine cat de multa mancare! Funda?big grin pls

| Cosmin86 a răspuns (pentru 3756dandan):

Ce sfat e asta? In fiecare zi = supra-antrenament, un muschi are nevoie de 48 de ore sa se refaca dupa un efort. Muschii se dezvolta cand se ODIHNESC, NU cand lucrezi.

Cat de multa mancare, ai uitat sa specifici ce, nu te pricepi la nutritie, nu? Si nici la antrenament...