| killllls a întrebat:

Sall un prieten a mers la sala si a facut muschi la abdomen si la brat mari...el mi-a zis ca 6 luni a fost la sala ca sa-i faca in cat timp voi face daca m-as duce zilnic?

6 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Voi chiar nu realizați că țesutul muscular se reface în perioadele de pauză, nu? Zilnic faci o łabă.

| Rührselig a răspuns:

Contează foarte mult câte oră ai să petreci la sală şi ceva mult mai important alimentaţia, ce dietă vei avea. Contează foarte mult. Sunt mâncăruri care sporesc dezvoltarea musculară. Ar trebui să discuţi şi cu un nutriţionist.

| irinelk a răspuns:

Depinde. Daca esti gras chiar si un an. Durata depinde de cat muncesti tu. Ar fi cam asa : 3 ore la sala, termini in 5 luni cu aprox daca ai muschi sau daca esti slab. Pentru Abdomen iti recomand alelgarea pe banda sau pedalatul pe bicicleta daca esti gras. Oricum alea te ajuta la abdomen.

| Cosmin86 a răspuns (pentru irinelk):

3 ore la sala? esti COMPLET PE LANGA.

| dady2001 a răspuns:

In 2,5 luni as spune eu!

| Cosmin86 a răspuns (pentru dady2001):

Pentru ca esti doar un copil mic si PAMPALAU.

In primul rand :

- muschii se dezvolta in zilele de pauza. Faci zilnic => cresti LENT si PUTIN
- muschii se dezvolta CU PROTEINE, nu cu ciorbe si alte prostii. Deci 5 mese pe zi, BOGATE IN PROTEINE. Pentru muschi mari, trebuie sa MANANCI MULT ( chiar exagerat de mult uneori )

Si ai multe de invatat.

Oricum, dureaza cativa ANI sa te faci ca lumea ( abdomen + muschi la brat = PENIBIL, nu ca lumea. Ca lumea = muschi pe tot corpul )