| Anonymus3000 a întrebat:

Cum sa fac sa dau mai tare in mingea de fotbal? La noi la antrenamente este o minge grea si nu prea pot sa dau in ea. Ce imi trebuie forta in picior? Daca da cum fac rost de forta si cum sa ma antrenez? A si app vreau sa invat sa dau si la tinta nu am tinta buna deloc cum sa fac sa am tinta foarte buna cu ce parte a piciorului sa dau etc etc

1 răspuns:
| 9gag a răspuns:

Pentru forta in picior trebuie sa faci genoflexiuni si sa alergi. Pentru tinta ai nevoie de multe exercitii...iesi cu prietenii pe afara si incearca 30-40 de minute sa dai doar suturi la poarta si cu timpul vei prinde o tehnica. Succes