| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa slabesc in burta? Bicicleta magnetica e buna? Sau este buna doar pentru picioare?

9 răspunsuri:
| mihaela2808 a răspuns:

Pai cate abdomene trebuie sa fac pe zi? Sau cat timp trebuie sa alerg?

| goleanatalia a răspuns (pentru mihaela2808):

Eu faceam abdomene timp de 6 minute in continuu. Trebuie sa faci pana simti ca te doare in zona abdomenului, apoi te opresti putin si incepi din nouhappy

| Cosmin86 a răspuns:

Abdomenele nu te ajuta sa slabesti "in burta", ci doar sa-ti tonifici musculatura in zona aia.
Pentru slabit, CARDIO : alergat, inot, bicicleta, etc., dar ca lumea, nu 3 minute.

Si o dieta corespunzatoare, dar asta NU inseamna multe fructe si iaurturi, cum recomanda toti care habar n-au de nutritie, sa tii o dieta adevarata, care sa ofere organismului tau tot ce are nevoie, poti sa ti-o faci singura dupa ce te documentezi despre alimente si necesitatile corpului tau.

| Cosmin86 a răspuns:

Cu abdomene zilnic te supra-antrenezi si iti fortezi coloana in zona lombara.
Abdomenele NU sunt pentru slabit, ci pentru tonifierea masei musculare, si ca orice exercitiu care lucreaza muschii e nevoie de 48 de ore pauza dupa un antrenament, altfel te supra-antrenezi.

| Cosmin86 a răspuns:

Stiu, dar prin cardio ( alergat, etc. ) arzi de 4-5 ori mai multe calorii decat prin abdomene, prin urmare slabesti mult mai eficient.

| erabianleonard a răspuns:

De ce 90 si nu 100? a cate 20.

| goleanatalia a răspuns:

Pai,in fiecare noapte dupa ce mananci faci 30 min sport:abdomene, zumba (de pe youtube).Asa am facut si eu 2 sau 3 saptamani si nu am mai avut'o asa cum am avut'o inainte happy. Incearca si tuhappy :* succes

| mihaela2808 a răspuns (pentru goleanatalia):

Dat bicicleta magnetica pentru ce este buna?

| IntrebariOurWorld a răspuns:

Buna si eu vreau sa slebesc. Eu m-am apucat sa fac antrenament de pe un dvd cu Carmen Bruma, il poti gasi in magazine. Sper sa te ajute, desi din 6 saptamani am facut doar 4 zile am slabit 4 kg. Simplu-1 kg pe zi.