| Yamaha123 a întrebat:

Cum sa fiu mai bun la skandemberg Ce muschi trebuie sa-i dezvolt?

Răspuns Câştigător
| NDC12 a răspuns:

Simplu, toti muschii.

| Yamaha123 explică (pentru NDC12):

Asta asa e, dar nu toti sunt la fel de importanti!

22 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Dar de "tendoane" si degete de ce nu zici nimic?

in sportul asta tendoanele, articulatiile si coatele sunt mai importante decat muschii.

CU CE te ajuta ca ai muschi, daca adversarul iti suceste incheietura si degetele? cand iti desface degetele, iti pica instant muschii.

| Yamaha123 explică (pentru Cosmin86):

Aici ai extrema dreptate

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yamaha123):

De-aia cel mai bun antrenament e antrenamentul la masa speciala cu oameni mai tari ca tine ( dar nu meciuri, antrenament ).

dupa un antrenament de genul, 2-3 zile nu poti sa-ti intinzi mainile si te dor coatele, degetele, tot big grin

Ala e antrenament adevarat pentru sportul asta. Restul "sala, parc, etc. " doar il completeaza.

Incearca sa faci masa cat mai des, dar DOAR cu oameni care stiu ( gen care au medalii ), nu cu oameni care trag haotic si la palmares.

| Yamaha123 explică (pentru Cosmin86):

Ms pentru raspuns Ai dreptate!

| Deliric95115 a răspuns:

Antebrat | Biceps, nu toti muschii,

| NDC12 a răspuns (pentru Deliric95115):

Pe langa ca esti idiot mai si semnalizezi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Deliric95115):

Apuca-te de sah laughing

antebrat si biceps = muschi MICI. daca nu bagi muschii mari in miscare ( gen spate ), tragi degeaba, copil mic

| FrumoasaFata a răspuns:

Flotari in fiecare dim seara si ia-ti un flexor pentru antebrat ca doar ala il pui la bataie cand il faci si trebuie sa stii si cum sa il prinzi

| Yamaha123 explică (pentru FrumoasaFata):

Da da da
Ms pentru raspuns

| NDC12 a răspuns (pentru FrumoasaFata):

Daca nu stii de ce vorbesti aiurea? Doar antebratul " il pui la bataie "?

| Yamaha123 explică (pentru NDC12):

La bataie iti trebuie intr-adevar toti mushii!

| NDC12 a răspuns (pentru Yamaha123):

Toti muschii conteaza! Aici depinde de ce tehnica folosesti tu.

la push intra triceps + piept
la hook antebrat, biceps, spate
la top-roll antebrat, hranhial, umar, spate
la side : antebrat, umar, cot
si depinde si cum le combini intre ele

PS: Eu nu fac skanderbeng, ce ti-am dat mai sus mi-a spus cineva mai demult, care practica de ceva timp sportul asta, si stie despre ce vorbeste. Deci faza cu " Doar antebratul si bicepsul conteaza " sunt niste aberatii.

| Yamaha123 explică (pentru NDC12):

MS!

| FrumoasaFata a răspuns (pentru NDC12):

Nu am zis ca doar el. ca si pe el il pui si nu vorbesc aiurea odata ce am fost si la concurs cu asa ceva

| Yamaha123 explică (pentru FrumoasaFata):

El este pre prost pentru asa ceva!

| Cosmin86 a răspuns (pentru FrumoasaFata):

La ce concurs ai fost, de sah?

| FrumoasaFata a răspuns (pentru Yamaha123):

Eu am vrut sa te ajut si ma faci prost ..foarte frumos din partea tawinking

| FrumoasaFata a răspuns (pentru Cosmin86):

Da de sah. frumoase glumele imi plac esti un glumet foarte bun respect din partea mea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FrumoasaFata):

Intamplator eu practic sportul asta competitional si sunt bine documentat despre el.

cu un flexor nu faci nimic.

si flotarile cu ce naiba te ajuta? ca nu bagi piept si triceps ( decat daca faci push, unde risti sa-ti rupi cotu ).

| Yamaha123 explică (pentru FrumoasaFata):

El este prea prost nu ai inteles tu bine!

| Simiona3 a răspuns:

Ridica greutati! Atentie, nu foarte mari, risti sa faci hernie!