| Selene1990 a întrebat:

Cum sa fiu mai elastica? happy ( nu am conditie fizica..sunt slaba si nu prea fac sport) insa daca stiti cateva exercitii care ma ajuta sa fiu flexibila.le fac cu cea mai mare placere.

5 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Elastica,flexibila sau sa ai mobilitate?
sa nu uiti un lucru...indiferent ce exercitii o sa te hotarasti sa faci
sa nu uiti de incalzirea muschilor, incheieturilor prin exercitii clasice de incalzire care trebuie sa dureze minim 10 minute
exercitile de tip yoga te pot ajuta pentru elasticitate, mobilitate

| doc69 a răspuns:

Cauta un club de taiqi quan si vei primi mai mult decat ti-ai dorit.nu numai mobilitate ci si echilibru interior.succes

| SmokeyEye a răspuns:

Du-te la aerobic, sau la inot. sau http://www.ziare.com/articole/exercitii+fizice+elasticitate

| KittyKa a răspuns:

Ca sa fii elastica trebuia sa faci sport de mica... Eu am facut gimnastica cand am fost mica si acum sunt foarte elastica.
In fine, revenind la subiect, poate ajuta daca faci intinderi in fiecare zi ( desi s-ar putea sa te doara ), dar hey, incetul cu incetul se fabrica otetulwinking

| Blyy a răspuns:

Orice exercitiu te ajuta sa fii flexibila....mai ales cele pentru abdomen