| Goddessss a întrebat:

Cum sa scap de febra musculara la picioare?
De o săptămână tot o am si nu pot scăpa de ea, abia merg.
Exerciții de picioare nu mai pot face din cauza asta.
Vreo idee?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bea apa cu electroliți https://www.emag.ro/......DSLCPHBBM/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu stiu ca o febra musculara trece facand alte exercitii fizice, chiar daca doare. Doar asa poate sa treaca mai repede.
Pe langa, incearca sa mananci putin zahar, o sa te simti mai bine.

| RobertMoon a răspuns:

Stretching, unguente speciale

| romeo78 a răspuns:

Litorsal
Este o deshidratare!

| wildthing a răspuns:

Daca nu poti sa faci nici macar exercitii usoare, ceea ce e cam ciudat, e foarte bun si banalul mers pe jos...important e sa te misti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca dulciuri, ou. Daca mananci mai mult o sa te simti bine

| dragodana a răspuns:

Salut!
La mine trece dupa 2-3 zile.Cel mai rau este a doua zi dupa ce am fortat.
Ha! Ha! Ha! Stiu cum e sa nu poti sa nu te asezi pe scaun fara sa te tii de ceva si sa-ti iasa ochii din cap de durere pana ajungi cu fundul pe scaun.
Concluzie:las sa treaca de la sine.
Schimba grupele de muschi.O data picioare, alta data brate, apoi tot corpul.

| Cheo0S a răspuns:

Le imparti in doua antrenamente pe saptamana o zi de focus indreptari/ alta genuflexiuni si nu tii le distrugi intr-o singura zi cu un volum prea mare, ala e acid lactic. Vezi de UN antrenor care sa-ti presctie upper/lower sau legs push pull.

| Goddessss explică (pentru Cheo0S):

Am citit undeva ca e mit faza cu acidul lactic.
who knows

| yooshi a răspuns:

Stretching/yoga, foam roller exercises, nu fa exercitii de picioare everyday tho de obicei se fac exercitii dif in zile dif (adica luni picioare, marti abs; etc)

| kenzo a răspuns:

Probabil nu ai făcut de ceva vreme antrenament de picioare, de obicei febra tine câteva zile. Aspirina ajuta la febra musculară. Antrenezi restul corpului pana scapi de febra.

| unreadfire a răspuns:

Un dos cu apar rece; poate niște gheata ar ajuta, dar sa o pui peste un prosop sau ceva, poate și un masaj