| Anonim1234567891 a întrebat:

Cum vi se pare mai bine, abonament la o sala sa trag de fiare si chesti din astea sau acasa cu o haltera de vreo 40 kg si 2 gantere 2 de kg... Tata mi-a zis sa nu ma apuc inca de haltere si gantere si din astea si pana acum faceam vreo 40 flotari in fiecare dimineata + abdomene pana picam mort de oboseala. Prietenii mi-au zis ca mai bine la sala ca am mai multe posibilitati dar eu cred ca ma pot descurca si fara toate aparatele alea. Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sala, LOGIC.

p.s. : cu flotari si abdomene lucrezi 3 grupe amarate de muschi ( nici pe alea la intensitate maxima )

| greyhound a răspuns:

Daca ar fi sa judecam teoretic, sala e alegerea logica. Dar daca ai 14 ani sau pe acolo, mai bine te antrenezi acasa (dar cu un program, nu ce faci tu acum) sau te bagi la un sport.
Sa mergi la sala sa tragi de fiare la varste mici e stupid si neproductiv.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu faci treaba acasa. in primul rand cu ce ai nu prea ai cum sa lucrezi toate grupele, plus e alta motivatie cand intrii in sala

| Cobra1994 a răspuns:

Depinde ce varsta ai!