| anonim_4396 a întrebat:

Cunoaste cineva retete pentru batoane proteice facute acasa?
Alea de le amesteci cu lapte, miere, unt de arahide etc si le bagi la frigider. As vrea si eu o reteta, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Dv-LcIC5gtc

Foloseste frate google.

| anonim_4396 explică (pentru Nickname1890):

Sunt la pamant rau de tot cu engleza. Imi poti spune ingredientele din acest video, te rog frumos? ( Toate ingredientele te rog )
Eu am aici, o alta reteta :
http://hunkbody.ro/batoane-proteice-de-casa-reteta/
Dar chiar nu am de unde sa cumpar ''pudra proteica de ciocolata''.

| Nickname1890 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru aproape orice baton ca sa il faci hiperproteic ai nevoie de pudra proteica (concentrat proteic) il gasesti la orice sala de fitness sau il poti comanda online si iti vine acasa. Daca nu folosesti nu ai de unde sa scoti o cantitate destul de mare de proteine pentru a il numi baton "proteic"

Cat despre engleza, exista dictionar.

Dar acum o sa te ajut eu

Oatmeal - ovaz/fulgi de ovaz
Whey protein - concentrat proteic din zer
Almonds - migdale
Dried cranberry - merisor deshidratat
Cinnamon - scortisoara
Peanut butter - unt de arahide
Agave nectar- nectar de agave (spune ca poate fi inlocuit cu miere)
Almond milk - lapte de migdale
Dark chocolate - Dooh... ciocolata amariue
Vanilla extract - extract de vanilie.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Nickname1890):

Ptr ce sa te mai obosesti sa le faci batoate, le bagi la matz direct, separate laughing

| anonim_4396 explică (pentru Nickname1890):

Pff, daca ar fi sa cumpar de pe net as cumpara direct un concetrat proteic si gata laughing
Nu as putea sa inlocuiesc cu nimic acea ''pudra proteica de ciocolata'' thinking

| Nickname1890 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pudra proteica de ciocolata inseamna concentrat proteic.

Nu ai cu ce sa o inlocuiesti. Nu exista altceva care sa contina atat de multe proteine intr-un gramaj atat de mic.