| gabrieloss98 a întrebat:

Daca am 14 ani si vreau sa ma apuc de greutati mai exact gantere cam cate kg ar trebui sa aiba ganterele?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Reglabile, din simplul motiv ca la 3-4 saptmani trebuie sa maresti greutatea, altfel te plafonezi.

Incepi cu o greutate a.i. sa faci maxim 10 repetari pe serie, cand poti mai multe, maresti greutatea.

4 răspunsuri:
| ilegalnonstop a răspuns:

Bula, du-te la sala, alegeti niste gantere ( de exemplu 10 kg), iar daca ti se par grele mai scazi cu cate 1-2 kg, iar daca sunt prea usoare stii si tu ce faci!

am de vanzare o gantera de 10 kg ( cu discuri, reglabila )

| homosapienbone a răspuns:

Nu fa de capul tau, du-te la o sala. Am vazut multi care au ridicat greutati si-au devenit cocosati din cauza ca n-au stiut cum sa le faca. Du-te si te antreneaza sub supravegherea cuiva care se pricepe

| Cosmin86 a răspuns (pentru homosapienbone):

Cocosati de la niste gantere? straight face

| Riot181 a răspuns:

Io am acut cu bidoane umplute cu apa happy. Am inceput cu 8 Kg, in saptamana urmatoare cu 14 Kg iar la urma cu 20.