| Pinkvanilla9 a întrebat:

Dacă am 15 ani și sunt fata mai am șanse sa cresc 6-10 cm? Ceva sfaturi? Voi de la ce vârstă nu ați mai crescut?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La fete inaltimea nu conteaza din contra baieti prefera fetele mici de inaltime

| Gheorghe_Nicolae_1974 a răspuns (pentru RAY):

Vorbeste in numele tau laughing Mie, personal imi plac cele inalte.

| RAY a răspuns (pentru Gheorghe_Nicolae_1974):

Azi am citit ca scria o fata ca baieti numeste alea inalte girafe si fug de ele

| Plato a răspuns:

Pana la 18 poti sa mai cresti, depinde de părinți. O sa fii cam cat maica-ta, poate 2-3 cm mai mare in functie de tata.

| Ineys a răspuns:

Daca faci sport sigur o sa te inalti. Baschet/inot iti recomand. Nu te-ai oprit din crescut. Alimentatia si pozitia la birou e foarte importanta de asemenea. Iti recomand sa discuti asta cu medicu de familie, el sigur te va indruma pe drumu cel bun pentru a te dezvolta frumos si scoate tot ce-i mai bun din corpu tau.

| Felys a răspuns:

Cu parere de rau iti spun ca nu mai cresti.Deloc.Cresterea a luat sfarsit.Multumeste-te cu ce ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten are 1.92 inaltime. Poate din cauza ca a mancat odata drojdie cat a fost copil?

| j1NNNx a răspuns:

Pana la 20 ani cresti, insa depinde si de genetica

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Depinde si de cum sunt parintii tai, daca ei sunt inalti cu siguranta si tu vei fi....Cresterea la fete de regula inceteaza la 25 de aniwinking

| Gheorghe_Nicolae_1974 a răspuns:

In teorie fetele se dezvolta pana la 18 ani, iar baietii pana la 22/24.