| dragonslep a întrebat:

Daca ar trebui sa maninc 150g de orez, ar trebui sa il cantaresc cand e uscat sau dupa ce l-am fiert?

Răspuns Câştigător
| Moncherie a răspuns:

Cand e uscat happy

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Am asa o vaga impresie ca daca orezul se umfla de 3 ori volumul sau fata de cand e uscat...nu cred ca poti manca 400g sau cat or fi dupa ce il fierbi. dar eh, poti incerca.

| pwp a răspuns:

Mai bine faci sport, bei multe lichide si mananci fructe si legume in plan principal.mie personal mi se pare o prostie chestia cu, cantaritul alimentelor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru pwp):

Fructe si legume in plan principal mananca doar aia care HABAR NU AU de nutritie

Daca faci sala pentru muschi, proteine si carbohidrati in plan PRINCIPAL, evident!

| xrapalexx a răspuns:

Cand e uscat